سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه کویت به تهران

سرویس دیگر رسانه‌ها
شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت به زودی برای انجام رایزنیهایی با مقامات عالی رتبه کشورمان در زمینه روابط دو جانبه به تهران سفر می کند.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 12:42
سفر قریب الوقوع وزیر امور خارجه کویت به تهران شیخ صباح الخالد الصباح وزیر امور خارجه کویت به زودی برای انجام رایزنیهایی با مقامات عالی رتبه کشورمان در زمینه روابط دو جانبه به تهران سفر می کند. http://cdn.icana.ir/d/019/101579.jpg سفر,قریب,الوقوع,وزیر,امور,خارجه,کویت,به,تهران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت و به نقل از نشریه «الرای» وزیر امور خارجه کویت در این سفر پیامی را به مسئولان ایرانی در زمینه راههای تقویت روابط دو جانبه و دیدگاههای شورای همکاری خلیج فارس در این زمینه منتقل خواهد کرد .
به گفته «علی الدقباسی» رییس کمیسیون روابط خارجی مجلس امت کویت سفر «شیخ صباح الخالد» اقدامی در جهت زمینه سازی برای آغاز گفت و گوهای مشترک میان ایران و شورای همکاری خلیج فارس خواهد بود .
پیش از این شیخ «محمدالصباح السالم الصباح» وزیر امور خارجه سابق کویت و از چهره های برجسته و نزدیک به حاکمیت این کشور خواستار گفت و گو و مذاکره کشورهای عربی حوزه خلیج فارس و ایران درباره مسائل منطقه ای شده بود .
وی تاکید کرد: به رغم تمامی تحولات و اختلاف نظرها، کشورهای شورای همکاری (خلیج فارس) امیدوار هستند که شرایط برای از سرگیری گفت و گوها با ایران فراهم شود و این رایزنی های واقعی و سازنده بر پایه و اساس احترام به تمامیت ارضی، همسو با اصول و مبانی بین المللی و عدم دخالت در امور داخلی یکدیگر باشد.
به گزارش ایرنا، وی همچنین با اشاره به تغییرات سیاسی در منطقه طی سال های اخیر گفت: تحولات کنونی به گونه ای پیش رفته است که طی سالیان گذشته از نفوذ کشورهایی همچون آمریکا و انگلیس و فرانسه در منطقه کاسته و موقعیت کشورهایی همچون روسیه و ایران و ترکیه تقویت شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000