هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سروری، عضو شورای شهر:

شهرداری و شخص قالیباف بارها در مورد ایمنی پلاسکو هشدار داده بود/ مجوز تخلیه ساختمان هایی شبیه پلاسکو تنها در حیطه اختیار شهرداری نیست / وزارت کار درباره پلاسکو همیاری لازم با شهرداری را نداشت

سرویس دیگر رسانه‌ها
صدها ساختمان در تهران هم چون پلاسکو در معرض خطر هستند اما شهرداری به تنهایی مجاز به تعطیلی آن ها نیست.
پنج‌شنبه 30 دی 1395 ساعت 18:50
شهرداری و شخص قالیباف بارها در مورد ایمنی پلاسکو هشدار داده بود/ مجوز تخلیه ساختمان هایی شبیه پلاسکو تنها در حیطه اختیار شهرداری نیست / وزارت کار درباره پلاسکو همیاری لازم با شهرداری را نداشت صدها ساختمان در تهران هم چون پلاسکو در معرض خطر هستند اما شهرداری به تنهایی مجاز به تعطیلی آن ها نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/104169.jpg شهرداری,و,شخص,قالیباف,بارها,در,مورد,ایمنی,پلاسکو,هشدار,داده,بود/,مجوز,تخلیه,ساختمان,هایی,شبیه,پلاسکو,تنها,در,حیطه,اختیار,شهرداری,نیست,/,وزارت,کار,درباره,پلاسکو,همیاری,لازم,با,شهرداری,را,نداشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پرویز سروری، عضو شورای شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار جمهوریت با اشاره به حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو در تهران گفت:  در حادثه قبلی که در خیابان جمهوری رخ داد بحث هایی درباره لزوم توجه به ساختمان پلاسکو مطرح شد .

 شخص قالیباف درباره پلاسکو هشدار داده بود

وی تاکید کرد: در همان زمان هم مسئول وقت آتش نشانی ،شهرداری و هم شخص آقای قالیباف این نکته را مطرح کرده بودند  که با توجه به اینکه پلاسکو یک ساختمان و واحد و مجتمع تولیدی بزرگ است، حادثه ای در این ساختمان تبعات جدی ایجاد می کند.

تعطیلی واحدهای تولیدی همانند پلاسکو تنها در دست شهرداری نیست/ سازمان های کار و تامین اجتماعی همکاری لازم را نمی کند

سروری در ادامه این مطلب افزود: شهرداری بارها در این خصوص هشدار داده بود اما مصوبه ای وجود دارد که تعطیلی این موارد و هرگونه اقدامی در خصوص آن ها تنها در حیطه اختیار شهرداری نیست بلکه باید اقدام مشترک با وزارت کار و تامین اجتماعی صورت گیرد .

وی ادامه داد: اگر  شهرداری اخطاری را می دهد و مجموعه - به ویژه ای مجموعه هایی که تبعات بیکاری دارد- باید با وزارت تعاون همکاری مشترک صورت گیرد و متاسفانه این همکاری مشترک صورت نگرفت.

پلاسکو را  بدون هماهنگی با وزارت کار تعطیل کرده بودیم همین آقایان که امروز خواهان استعفا شهردار هستند آن زمان از حقوق کارگران می گفتند

سروری با بیان اینکه در حال حاضر اکثر مجتمع های تولیدی ما در تهران با این مشکل مواجه هستند، تصریح کرد:اگر شهرداری درباره تعطیلی آن ها اقدام کند بدون شک دستگاه هایی که در رده همکاری با شهرداری در این مصوبات در این خصوص تعریف شده اند منتقد می شوند که چرا اقدامات هماهنگی را با دستگاه های دیگر انجام ندادید.


سروری خاطر نشان کرد: باید از این حادثه یک درس بگیریم و آن اینکه همه دستگاه های ذی ربط پای قضیه بیایند و نسبت به ایمنی واحد های تولیدی و کارگری انجام دهند و به تهدیدات بالقوه ای که الان در واحد های دیگر است بیاندیشند.

دولت تبعات کارگری تعطیلی واحدهای تولیدی در معرض خطر را قبول کند تا شهرداری همه موارد با خطرات بالقوه را تعطیل کند

وی با اشاره به حملات سیاسی به شهردار تهران در خصوص این حادثه گفت: اگر فقط به این بسنده شود که شهرداری را متهم کنیم کاری از پیش نمی رود ، من پیشنهاد می کنم دولت مجوزی را بدهد که تبعات منتهی از تعطیلی این واحدها را که امروز همه مدعی لزوم آن شده اند ، در حوزه کارگری بپذیرد.

عضو شورای شهر تهران خاطر نشان کرد: همین الان در تهران صدها بلکه هزاران مجتمع تولیدی تذکرات مکرر گرفته اند که در معرض خطر هستند اما  برای تعطیلی این مجتمع ها دولت قبول مسئولیت در حوزه مسائل و تبعات کارگری آن کند تا شهرداری برای تعطیلی آن ها به تنهایی وارد عمل شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000