هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیرضا بیگی:

لزوم استفاده از تجارب جهانی در برگزاری انتخابات الکترونیکی/ شورای نگهبان مخالفتی با اصل برگزاری انتخابات الکترونیکی ندارد

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می دانم شورای نگهبان مخالفتی با اصل برگزاری انتخابات الکترونیکی داشته باشد.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 09:25
لزوم استفاده از تجارب جهانی در برگزاری انتخابات الکترونیکی/ شورای نگهبان مخالفتی با اصل برگزاری انتخابات الکترونیکی ندارد عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی گفت: بعید می دانم شورای نگهبان مخالفتی با اصل برگزاری انتخابات الکترونیکی داشته باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg لزوم,استفاده,از,تجارب,جهانی,در,برگزاری,انتخابات,الکترونیکی/,,شورای,نگهبان,مخالفتی,با,اصل,برگزاری,انتخابات,الکترونیکی,ندارد Icana

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص امکان برگزاری انتخابات الکترونیکی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در سال آینده، اظهار داشت: انتخابات الکترونیکی مسیری است که در جهان طی شده و با این روش سهل تر و مطمئن تر فرآیند مربوط به انتخابات به نتیجه می رسد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر بتوانیم انتخابات الکترونیکی را به نحوی برگزار کنیم که اطمینان خاطر به شورای نگهبان داده شود و مردم نیز به نتایج آن اعتماد کنند، اقدام بسیار مثبتی خواهد بود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در مسیر برگزاری انتخابات الکترونیکی می‌توان از تجارب جهانی استفاده کرد، ادامه داد: استفاده از شیوه مکانیزه برای اخذ آراء مردم توام با اطمینان و اعتماد در جهان تجربه شده است و پذیرفته شده است.

علیرضا بیگی با تاکید بر اینکه اطمینان و نظر مثبت شورای نگهبان در این موضوع باید اخذ گردد، متذکر شد: بعید می‌دانم که شورای نگهبان از این نظر مشکلی داشته باشد و شنیده ها حاکی از آن است که شورای نگهبان موافقت خود را با برگزاری انتخابات الکترونیکی در برخی از شهرها اعلام کرده است.

وی افزود: برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به صورت الکترونیکی امکان پذیر است، زیرا مجلس بر این موضوع نظارت می کند و وزارت کشور نیز بر این امر اصرار دارد، این موضوعی است که امکان تحقق آن وجود دارد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000