هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
یوسفیان ملا:

مانع ایجاد ثبات در سوریه، حق شرکت در مذاکرات آستانه را ندارد/ حتی ترکیه و ناتو نیز از حضور آمریکا در آستانه استقبال نمی کنند

سرویس سیاسی
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در ایجاد صلح در سوریه نقشی نداشته که حال بخواهد در مذاکرات صلح سوریه در آستانه شرکت کند.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 12:25
مانع ایجاد ثبات در سوریه، حق شرکت در مذاکرات آستانه را ندارد/ حتی ترکیه و ناتو نیز از حضور آمریکا در آستانه استقبال نمی کنند نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا در ایجاد صلح در سوریه نقشی نداشته که حال بخواهد در مذاکرات صلح سوریه در آستانه شرکت کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107794791476.jpg مانع,ایجاد,ثبات,در,سوریه،,حق,شرکت,,در,مذاکرات,آستانه,را,ندارد/,حتی,ترکیه,و,ناتو,نیز,از,حضور,آمریکا,در,آستانه,استقبال,نمی,کنند Icana

عزت‌الله یوسفیان ملا در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص امکان حضور آمریکا در مذاکرات صلح سوریه در آستانه و مخالفت ایران، اظهار داشت: آمریکا در تشکیل و حمایت از گروه های تروریستی و تکفیری مانند داعش و النصره نقش داشته و این گروه‌های مورد حمایت آمریکا آتش بس را نپذیرفته‌اند.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا هیچ گاه در سوریه سیاست صحیحی را دنبال نکرده است، بیان کرد: آمریکا در ایجاد صلح در سوریه نقشی نداشته که حال بخواهد در مذاکرات صلح سوریه در آستانه شرکت کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هربار که مسیر به سمت صلح در سوریه می‌رفت، آمریکا مانعی را به وجود می آورد ، ادامه داد: کشورهای تحت حمایت آمریکا مانند ترکیه و ناتو به شدت از آمریکایی‌ها گله‌مند هستند در موضوع سوریه، به همین جهت آمریکا جایگاهی در مذاکرات آستانه ندارد.

یوسفیان ملا متذکر شد: جمهوری اسلامی ایران از ابتدا مذاکره با تروریست‌ها را هدف خود قرار داد و تا پایان بر این هدف خود استوار ماند، روسیه نیز در کنار سوریه و ایران علیه تکفیری‌ها مبارزه کرد، ترکیه نیز از ابتدا اشتباهات زیادی داشت زیرا مرزهای خود را بر روی داعش باز کرده بود ولی پس از تحمل ضربات شدید به دنبال این است که در کنار ایران و سوریه کار مثبتی را انجام دهد.

وی افزود: با وجود کشورهایی مانند ایران، روسیه، سوریه و ترکیه نیازی به حضور آمریکا نیست، آمریکا از ابتدا شعار سرنگونی دولت قانونی سوریه را سر می‌داد، به همین جهت روسیه نیز باید بداند که آمریکا جایگاهی برای حضور در مذاکرات آستانه را ندارد.

رئیس کمیسیون آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکا همواره مشکلات سوریه را افزایش داده و هدفش نیر این بود که امنیت رژیم صهیونیستی تامین شود، متحدان آمریکایی نیز در این مذاکرات سهمی را برای آمریکا قائل نیستند و ممکن است حضور آمریکا کار را در مذاکرات صلح سوریه خراب تر کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000