هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشم زایی:

نجات جان افراد اولویت باشد/ بهره برداری سیاسی از حادثه پلاسکو ناجوانمردانه است

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم تحقیق باید ابعاد آتش سوزی را بررسی کارشناسانه کند،گفت: بهره برداری هریک از جناح ها و گروههای سیاسی از حوادثی همچون آتش سوزی پلاسکو ناجوانمردانه است.
جمعه 1 بهمن 1395 ساعت 12:23
نجات جان افراد اولویت باشد/ بهره برداری سیاسی از حادثه پلاسکو ناجوانمردانه است عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تیم تحقیق باید ابعاد آتش سوزی را بررسی کارشناسانه کند،گفت: بهره برداری هریک از جناح ها و گروههای سیاسی از حوادثی همچون آتش سوزی پلاسکو ناجوانمردانه است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605109619499492.jpg نجات,جان,افراد,اولویت,باشد/,بهره,برداری,سیاسی,از,حادثه,پلاسکو,ناجوانمردانه,است Icana

عبدالرضا هاشم زایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به حادثه آتش سوزی و فرو ریختن ساختمان پلاسکو در خیابان جمهوری اسلامی تهران گفت: تیم تحقیق باید علت این حادثه را از جمله اینکه شروع آتش سوزی به چه شکلی بوده است را بررسی کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: آنطور که در اخبار آمده است این آتش سوزی موضوع ضدامنیتی و حادثه تروریستی نبوده و قدمت 50 ساله این ساختمان فرسوده و وسعت آتش، منجر به ریزش آن شده است.

وی افزود: دلیل اینکه امدادگران و آتش نشانان در طبقه پایین ساختمان گیر افتاده ومحبوس شده اند چه بوده ،اینکه آیا بی احتیاطی رخ داده و یا پیش بینی ها لازم صورت نگرفته است، مشخص نیست؛اما ساختمانی که متعلق به 50 سال قبل است در صورت وقوع چنین آتش سوزی گسترده قاعدتا فرو خواهد ریخت،بنابراین درباره اینکه پیش بینی ها شده یا نشده باید منتظر نظر کارشناسی تیم تحقیق بود.

وی با اشاره به شایعاتی که در خصوص این حادثه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشره شده  گفت:عنوان شده است که شهرداری چندین بار به مالکان این ساختمان تذکر داده و گفته بود که باید در مقاومت این ساختمان بازنگری شود اما اینکه این موضوع چقدر درست باشد،هنوز نمی دانیم و باید صبر کنیم تا مقامات مسئول اطلاعات دقیق تری در اختیار رسانه ها قرار دهند تا بدون پایه و اساس و مستندات حرفی نزده باشیم.

هاشم زایی با اشاره به بهره برداری سیاسی برخی گروهها از این حادثه ناگوار تصریح کرد: در کشورما در شرایط حساس ممکن است گروه های مختلف از هر اتفاقی بهره برداری سیاسی کنند که من این کار را نوعی ناجوانمردی می دانم.

وی افزود: هر گروه و جناحی که بخواهد از حادثه ای قبل از مشخص شدن ابعاد آن بهره برداری سیاسی و جناحی کند در راستای منافع ملی عمل نکرده ؛بنابراین بهتر است قبل از مشخص شدن دقیق علت حادثه درباره آن پیش داوری نکنیم.

نجات جان افراد اولویت است/ تمام امکانات کشور برای کم کردن خسارات حادثه پلاسکو بسیج شوند

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیام مقام معظم رهبری در خصوص این حادثه خاطرنشان کرد: چنین حوادثی مرحله ای است و در مرحله اول باید همه همت و تلاش مسئولین این باشد که حتی اگر یک نفر را بتوانند زنده از زیر آوار خارج کنند این کار را انجام داده و غنیمت بدانند.

وی ادامه داد: طبیعی است حادثه ای که اتفاق می افتد، تمام امکانات کشور برای کم کردن خسارات آن  بسیج شود؛چراکه این حادثه را می توان در سطح ملی ارزیابی کرد؛چون اولین بار است که در کشور حادثه ای با این ابعاد رخ می دهد،بنابراین باید همه حواس ها جمع این باشد که ما خسارات جانی را کاهش دهیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران  همچنین در خصوص بررسی حادثه پلاسکو در این مجمع گفت: قطعا مجمع نمایندگان باید بررسی ابعاد این حادثه از جنبه های مختلف را جزء وظایف اصلی خود بداند؛کما اینکه تعدادی از دوستان از محل حادثه بازدید میدانی داشته اند.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همانطور که مقام معظم رهبری در پیام خود فرمودند؛اول باید در یک فضای آرام و همراه با تفاهم خسارت ها را کم کنیم و بعد از آن به بررسی حادثه بپردازیم که قطعا یکی از مسائلی که مجمع نمایندگان استان تهران باید برای بررسی  آن وقت بگذارد،ریشه یابی این حادثه است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط