خبرگزاری خانه ملت

عید سعید غدیرخم
1388/03/10 20:12:00
سرویس بین الملل

دیدار نایب رییس مجلس نمایندگان بحرین با لاریجانی

**صلاح علی محمد نایب رییس مجلس نمایندگان بحرین و رییس گروه دوستی پارلمان بحرین و ایران با علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، در این دیدار ابتدا لاریجانی با اشاره به مشترکات متعدد دینی، فرهنگی و تاریخی بین دو کشور روابط بین جمهوری اسلامی و بحرین را دوستانه و برخوردار از عمق و غنای تمدنی دانست و گفت: خوشبختانه روابط و مناسبات ایران و بحرین در نهایت دوستی و برادری است و اداره مقامات عالی سیاسی دو کشور بر گسترش بیش از پیش همکاری ها و روباط فی ما بین تعلق دارد.

وی در ادامه با حساس خواندن شرایط منطقه ای و با اشاره به تلاش های مستمر دشمنان اسلام برای تفرقه افکنی بین اعضای پیکره واحد اسلامی بر ضرورت هشیاری با مسایل و بحران های منطقه ای و بین المللی تأکید کرد.

در ادامه این دیدار همچنین صلاح علی محمد نایب رییس مجلس نمایندگان بحرین روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را دوستانه و برادرانه خواند و گفت: روابط و پیوندهای بین مردم دو کشور ریشه در تاریخ و تمدن اسلامی دارد و هیچ قدرتی قادر نیست به استحکام این روابط خدشه وارد سازد.

وی با مشترک خواندن چالش ها و نگرانی های منطقه ای برای تمام کشورهای اسلامی، حفظ آرامش و ثبات در منطقه را به نفع همه کشورهای منطقه از جمله بحرین و ایران ارزیابی کرد و بر حفظ هوشیاری در مقابله با توطئه دشمنان مشترک به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

وی با تقدیر از مواضع اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال موضوع فلسطین، آن را یک مسئله اسلامی و نه صرفاً عربی و منطقه ای دانست و بر ارایه راه حلی جامع از سوی همه کشورهای مسلمان برای این مسئله تأکید کرد.

وی در ادامه ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در مسجد امیرالمومنین (ع) زاهدان آن را تلاشی مذبوحانه از سوی دشمنان اسلام برای خدشه به وحدت شیعیات و اهل تسنن ارزیابی و بر ضرورت حفظ وحدت بین مسلمانان و مقابله با اینگونه حوادث تأکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet