هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی:

ساختار سیاسی آمریکا اجازه اثرگذاری به اظهارات ضدبرجامی ترامپ نمی‌دهد

سرویس سیاسی
عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ترامپ سیاستمدار و دیپلمات نیست، گفت: برجام یک قرارداد بین‌المللی بود که ساختار سیاسی آمریکا اجازه به چالش کشیدن آن ازسوی ترامپ را نمی‌دهد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 10:24
ساختار سیاسی آمریکا اجازه اثرگذاری به اظهارات ضدبرجامی ترامپ نمی‌دهد عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با بیان اینکه ترامپ سیاستمدار و دیپلمات نیست، گفت: برجام یک قرارداد بین‌المللی بود که ساختار سیاسی آمریکا اجازه به چالش کشیدن آن ازسوی ترامپ را نمی‌دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701100128176159.jpg ساختار,سیاسی,آمریکا,اجازه,اثرگذاری,به,اظهارات,ضدبرجامی,ترامپ,نمی‌دهد Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اظهارات مکرر ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا درخصوص برجام و احمقانه دانستن آن، گفت: همانطور که می دانید زمانی که دیپلمات ها اظهارنظر می کنند هر جمله آنها کد و بار معنایی خاصی دارد و این در حالی است که صحبت های ترامپ به علت عدم سیاستمدار بودن هیچ کدی ندارد.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اغلب خود ترامپ هم متوجه سخنانش نیست، افزود: وقتی ترامپ قرارداد برجام را احمقانه می خواند یعنی رئیس جمهور آمریکا نیز به عنوان امضا کننده آن، احمق است و این توهین به خود آمریکاست.

وی در ادامه به ساختار قدرتمند ایالات متحده اشاره و بیان کرد: سیستم سیاسی قدر آمریکا می تواند هر رئیس جمهور ناشی و هر کارگزار هنجارشکن را وادار به تبعیت از ساختار کند لذا هرچقدر که ترامپ سیاست های آمریکا را زیر سوال برده و به چالش بکشاند، در نهایت مجموعه ای از نهادها هستند که تصمیم می گیرند و به ترامپ اجازه اثرگذاری نمی دهند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: در این بین ما نباید منافع و امنیت خود را به اظهارات مسئولان غربی گره بزنیم و بدانیم مسیری که انتخاب کردیم بسیار درست و موفق بوده است حتی اگر طرف مذاکره کننده نسبت به آن بدعهد بماند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: برجام قراردادی بین المللی بود که آمریکا نیز آن را امضا کرد لذا نمی توان اظهارات غیردیپلماتیک ترامپ را ملاک سیاست های آمریکا قرار داد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000