شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی در واکنش به ادعای کشورهای غربی درباره صنعت موشکی ایران:

فعالیت موشکی ایران نقض قطعنامه 2231 نیست/تأکید اصل 51 منشور سازمان ملل بر تقویت صنعت دفاعی کشورها

سرویس سیاسی
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی به هیچ وجه نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست، گفت: تمام کشورهای غربی می دانند که رویکرد صنعت موشکی جمهوری اسلامی، دفاعی است.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 09:49
فعالیت موشکی ایران نقض قطعنامه 2231 نیست/تأکید اصل 51 منشور سازمان ملل بر تقویت صنعت دفاعی کشورها رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی به هیچ وجه نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست، گفت: تمام کشورهای غربی می دانند که رویکرد صنعت موشکی جمهوری اسلامی، دفاعی است. http://cdn.icana.ir/d/019/201701107483661918.jpg فعالیت,موشکی,ایران,نقض,قطعنامه,2231,نیست/تأکید,,اصل,51,منشور,سازمان,ملل,بر,تقویت,صنعت,دفاعی,کشورها Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: به طور حتم اگر در برابر کشورهای غربی و زیاده خواه عقب نشینی کنیم، قطعا آن ها نه تنها به مسائل دفاعی کشور، بلکه در کوچک ترین موضوعات داخلی ما نیز دخالت می کنند.

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی به هیچ وجه نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست، ادامه داد: در این قطعنامه ایران از طراحی و تولید موشک های دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای منع شده، از این رو تمام کشورهای غربی می دانند که رویکرد صنعت موشکی جمهوری اسلامی، دفاعی است و هیچ یک از تولیدات ایران از این قابلیت برخوردار نیستند.

وی گفت: بر اساس قوانین بین المللی هر کشوری حق تقویت قدرت بازدارندگی و دفاعی خود را دارد و کشورها بر اساس اصل 51 منشور سازمان ملل متحد درباره دفاع مشروع، حق دارند توان دفاعی خود را بالا ببرند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: فضاسازی و اقدامات کشورهای غربی درباره صنعت موشکی ایران تنها با هدف تأمین منافعشان در منطقه صورت می گیرد و قطعا حتی اگر ایران در این رابطه نیز با غربی ها مذاکره کرده و توافق صورت گیرد، آن ها مسائل دیگری را برای فشار بر ایران مطرح می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: قطعا دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با قدرت از توان دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور دفاع کند و به کشورهای غربی اجازه ورود به این موضوعات را ندهد.

«جفری فلتمن»، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در اظهاراتی بامداد پنجشنبه تصریح کرد گزارشی مبنی بر اینکه ایران مفاد هسته‌ای یا موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد وجود نداشته است.

پیش از این کشورهای غربی مدعی شده‌اند آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000