سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس سندیکای برق ایران:

انتظارها از برجام در یک سال گذشته بالا بود/لزوم جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با بیان اینکه در یک سال گذشته انتظارها از برجام بسیار بالا بوده است، گفت: امروز باید جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی اولویت نخست کشور باشد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 10:55
انتظارها از برجام در یک سال گذشته بالا بود/لزوم جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی رییس هیات مدیره سندیکای صنعت برق ایران با بیان اینکه در یک سال گذشته انتظارها از برجام بسیار بالا بوده است، گفت: امروز باید جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی اولویت نخست کشور باشد. http://cdn.icana.ir/d/019/73232.jpg انتظارها,از,برجام,در,یک,سال,گذشته,بالا,بود/لزوم,جذب,سرمایه,گذاری,مستقیم,خارجی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «علیرضا کلاهی» با یادآوری نخستین سال اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) افزود: 70 درصد مشکلاتی که کشور از گذشته با آن مواجه بوده، مربوط به سوء مدیریت های داخلی و فقط 30 درصد آنها متاثر از تحریم ها بوده است و این موضوع بویژه در بخش وزارت نیرو صدق می کند.

وی ادامه داد: در بیان موفقیت یا عدم موفقیت برجام، باید در آغاز از خود بپرسیم اگر این برنامه اجرایی نمی شد و دولت یازدهم جلوی اقدام های پوپولیستی (عوام گرایانه) دولت پیشین را نمی گرفت، امروز ایران به چه وضعی دچار بود؟

وی تصریح کرد: امروز باید جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی اولویت نخست کشور باشد؛ به این معنی که شرکت های خارجی بتوانند به ایران آمده و در مدیریت شرکت های داخلی مشارکت کنند.

کلاهی یادآوری کرد: صِرف استقراض یا تامین فاینانس، سرمایه گذاری مستقیم خارجی نیست، بلکه سرمایه گذاری ها باید دارای ارزش افزوده مولد و موثر بوده و موجب ارتقای نظام بهره وری و مدیریتی کشور شود.

وی با بیان اینکه کشور در طول یک سال گذشته و پس از برجام در رسیدن به این مهم ناموفق بود، بخش زیادی از دلایل آن را به درگیری های جناحی داخلی مرتبط دانست و گفت: با وجود این شرایط، برخی قراردادها با خارجی ها منعقد و سرمایه گذاری هایی انجام شد، اما مطابق قابلیت و ظرفیت بالقوه موجود در کشور نبود.

به گزارش ایرنا، شامگاه بیست و ششم دی ماه 1394 با انتشار گزارش آژانس بین المللی انرژی اتمی درباره انجام تعهدات هسته ای ایران در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، اجرای تعهدات طرف مقابل (گروه 1+5) یعنی روند لغو تحریم های هسته ای غرب علیه تهران آغاز شد.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000