آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس مجلس در جمع خبرنگاران:

اقدام تروریستی زاهدان هزینه بالایی برای آمریکا خواهد داشت

سرویس سیاسی
**رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حمایت آمریکایی‌ها از تروریست‌های حادثه زاهدان گفت: اینگونه اقدامات تروریستی برای آمریکایی‌ها هزینه بالایی خواهد داشت و ماهیت اینگونه اقدامات تروریستی برای ما روشن است.
یکشنبه 10 خرداد 1388 ساعت 21:31

به گزارش خبرنگار خانه ملت، علی لاریجانی عصر امروز یکشنبه در نشست مطبوعاتی در خصوص حادثه تروریستی اخیر زاهدان و ریشه‌های آن گفت: مدتها قبل آمریکایی‌ها با گروهک تروریستی ریگی ارتباط برقرار کرده و آنها را برای یکسری عملیات کور و رفتار «شب پره» تشویق کرده‌اند، اینکه عده‌ای تروریست در مسجد شیعیان اینطور افراد را به خاک و خون می‌کشند نشان از قدرت نیست بلکه نشان دهنده ضعف است.

وی افزود: علت این اقدام این است که آمریکایی‌ها بخاطر مشکلاتی که در منطقه دارند با اینگونه اقدامات به دنبال فرار به جلو هستند تا بتوانند مطالبات خود را به نوعی دیگر دنبال کنند، اما اینگونه اقدامات تروریستی برای آنها هزینه بالایی خواهد داشت و ماهیت اینگونه اقدامات تروریستی برای ما روشن است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: اینکه تروریست‌ها می‌آیند و در مسجد شیعیان چنین حوادثی را خلق می‌کنند با هدف حساسیت ایجاد کردن است تا این اقدامات را به برادران اهل سنت نسبت دهند و میان شیعیان و اهل سنت کینه‌ورزی ایجاد کنند این در حالیست که ما اینگونه اقدامات را از سوی اهل تسنن نمی‌دانیم کما اینکه همه علما و نمایندگان مجلس اعم از شیعه و سنی اینگونه اقدامات تروریستی را محکوم کردند.

رئیس مجلس با بیان اینکه  مردم باید نسبت به اینگونه اقدامات هوشیار باشند ادامه داد:  یکی از شگرد های دشمنان این است که در پس این ماجرا بتوانند نوعی نفرت و تفرقه را بین شیعیان و اهل تسنن در مناطق مختلف ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه این جنایت با توجه به ابعاد آن بسیار دردآور بود، گفت: خانواده شهدای این حادثه  باید حتما خویشتن دار بوده تا این مساله پیگیری شود. پیگیری این موضوع احتیاج به شرایط آرامی دارد تا نیروهای امنیتی بتوانند آن را دنبال کرده و تردید نداشته باشند که این حادثه رها نمی‌شود چرا که این تروریست‌ها را چه در داخل و چه در خارج از ایران به سزای اعمالشان می‌رسانیم.

رئیس مجلس اظهار داشت: البته در این‌باره با مقامات پاکستانی صحبت شد و آنان قول دادند که این موضوع را پیگیری می کنند.

لاریجانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اینگونه اقدامات تروریستی تاثیری بر برگزاری انتخابات ریاست جمهور دهم دارد،اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سفر به کردستان طرح اینگونه توطئه‌ها را  کاملا خنثی کردند و با نگاه نافذی که دارند نسبت به همگرایی اهل سنت و شیعه همواره تاکید داشته‌اند که این امر موجب شده است تا بسیاری از این رفتارها خنثی‌ شود.

وی تصریح کرد: تروریست‌ها با اینگونه جنایات به دنبال آن هستند که شرایط را سخت کنند که مردم باید در این زمینه هوشیار باشند. ایران در شرایطی بسیار سخت همانند جنگ تحمیلی انتخابات خود را برگزار کرده و اینگونه اقدامات تروریستی موجب مصمم تر شدن مردم در دفاع از هویت ملی‌شان می‌شود.

لاریجانی در خصوص ارتباط کشف بمب‌گذاری در هواپیما با موضوع حادثه تروریستی زاهدان گفت: بعید می‌دانم این دو مساله با هم ارتباطی داشته باشند و تا آنجایی که  اطلاع دارم پدیده بمب‌گذاری هواپیما از جنس دیگری است.

وی ادامه داد: اینگونه اقدامات هیچ تاثیری بر فضای انتخاباتی نداشته چرا که فضای انتخاباتی کشور فارغ از این مسائل حرکتی تکاملی و روبه‌جلو دارد.

رئیس مجلس در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر انتقاد یکی از کاندیداهای اصلاح‌طلب نسبت به عدم انعکاس برنامه‌هایش توسط رسانه ملیی ،با توجه به اینکه شما 10 سال ریاست این سازمان را برعهده داشته‌اید، در این خصوص چه نظری دارید، گفت: من این بحث را نشنیده‌ام که از سوی کسی مطرح شده باشد، اما رسانه ملی دارای استراتژی روشنی است و فکر می‌کنم همه نیروهای فعال در صحنه سیاسی که بخواهند درباره خود اطلاع‌رسانی کنند، فضا برایشان آماده است.

وی افزود: هم‌اکنون فضای انتخابات بصورتی است که همه می‌توانند حرف‌هایشان را بزنند و معتقدم برنامه‌هایی که در رسانه ملی درباره انتخابات تولید شده است برنامه‌های نسبتا موفقی بوده و باید دوستان تلاش کنند که مسائل در فضایی آرام مطرح شود. باید فضا را به گونه‌ای فراهم کرد تا همه کاندیداها بتوانند حرف‌هایشان را بزنند.

رئیس مجلس در پاسخ به سوال دیگری در خصوص برنامه‌های انتخاباتی رسانه ملی نیز گفت: تا آنجایی که اطلاع دارم تاکنون برنامه‌های متنوعی در رسانه ملی ساخته شده و باید رادیو - تلویزیون فضا را به گونه‌ای ایجاد کنند تا همه کاندیدا به بیان برنامه‌های خود پرداخته تا از سوء تفاهم در این زمینه جلوگیری شود.

وی با مثبت ارزیابی کردن برگزاری مناظره انتخاباتی گفت: با برگزاری چنین برنامه‌هایی مردم به خوبی با شخصیت کاندیداها آشنا می‌شوند..

وی با اشاره به اظهارات سخنگوی دولت مبنی بر اینکه مصوبه مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص ادغام شوراها مغایر قانون اساسی است  گفت: ما در اجرای قانون احکام اولیه و ثانویه نداریم و قانون چه در مجلس تصویب شود و به تایید شورای نگهبان برسد، باید اجرا شود و یا اگر به مجمع تشخیص مصلحت نظام برود و در آنجا تصویب شود باز مبنای قانونی دارد. از این رو طرح این مسائل اساسا دردی را دوا نمی‌کند و اینکه گفته شود اینگونه مصوبات احکام اولیه یا ثانویه است دردی را دوا نمی‌کند و روشن است اگر مجلس نسبت به این موضوع تاکید نداشت آن را تصویب نمی‌کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000