هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رییس هیئت مدیره رجا:

مناقصه بین‌المللی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای خرید ۴۰۰ واگن نو

سرویس دیگر رسانه‌ها
رییس هیئت مدیره حمل‌ونقل ریلی رجا از برگزاری مناقصه بین المللی نوسازی و بازسازی ناوگان این شرکت به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: تا ۵ سال آینده ۷۵ درصد ناوگان ریلی مسافری رجاء نوسازی و بازسازی می‌شود.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 13:02
مناقصه بین‌المللی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی برای خرید ۴۰۰ واگن نو رییس هیئت مدیره حمل‌ونقل ریلی رجا از برگزاری مناقصه بین المللی نوسازی و بازسازی ناوگان این شرکت به ارزش ۱۰۰۰ میلیارد تومان خبر داد و گفت: تا ۵ سال آینده ۷۵ درصد ناوگان ریلی مسافری رجاء نوسازی و بازسازی می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201601107261187795.jpg مناقصه,بین‌المللی,۱۰۰۰,میلیارد,تومانی,برای,خرید,۴۰۰,واگن,نو Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدمحمد راشدی با بیان این‌که یکی از اولویت‌های هیئت مدیره و مدیران جدید شرکت‌ حمل‌ونقل ریلی رجا توسعه و نوسازی ناوگان طی ماه‌های اخیر بوده است، اظهار کرد: در همین راستا اولین قرارداد را با واگن‌پارس عملیاتی کرده‌ایم که بر اساس آن 33 دستگاه واگن 4 تخته تولید داخل است که امیدواریم اولین رام ان برای شب عید تحویل شود و به سیر برود.

وی با اشاره به این‌که یک قرارداد خرید 89 دستگاه واگن با واگن‌سازی پلورسبز کرمان هم داریم، تصریح کرد: در این قرارداد پرداخت بدهی‌ها و پیش‌پرداخت‌ها آغاز شده است، این کارخانه قول داده یک رام برای نوروز امسال به رجا تحویل دهند که در این صورت این واگن‌ها وارد سیر می‌شوند.

وی یاداور شد: ضمن آن‌که رجا مناقصه بین المللی قرارداد خرید 250 واگن را برگزار کرده است، این یک خرید خارجی نیست بلکه انتقال فناوری به داخل است که تعداد زیادی از شرکت‌های معتبر اروپایی در این مناقصه شرکت کرده‌اند.

رییس هیئت مدیره شرکت حمل‌ونقل ریلی رجاء تاکید کرد:‌شرط شرکت در مناقصه حضور مشترک شرکت‌های خارجی با یک شرکت تولیدکننده داخلی (جوینت) بوده است و این واگن‌ها باید در داخل تولید شود. امیدواریم بتوانیم با این کار هم توسعه ناوگان ریلی را داشته باشیم و هم این‌که بتوانیم انتقال تکنولوژی پیشرفته ریلی مسافری در اروپا به داخل کشور را عملیاتی کنیم.

راشدی با بیان این‌که این قرارداد اشتغالزایی بالایی را به دنبال دارد، اظهار کرد: به این ترتیب کارخانه‌های ایرانی از وضعیت موجود فعال‌تر می‌شوند.

وی در پاسخ به این‌که "اعتبار مورد نیاز برای تولید این واگن‌ها چه میزانی است" گفت:‌پیش‌بینی می‌شود حدود 1000 میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این مناقصه است، امیدواریم با حمایت دولت و صاحبان سهام رجاء طی 5 سال آینده بیش از 75 درصد ناوگان موجود رجاء نوسازی و بازسازی کنیم.

به گزارش تسنیم، وی در پاسخ به این پرسش که 75 درصد ناوگان رجاء چه تعداد واگن را شامل می‌شود، افزود:‌ هم‌اکنون حدود 1000 واگن در اختیار داریم که تا سال 1400 حداقل 300 واگن آنرا بازسازی کنیم که در این راستا قرارداد با چند شرکت داخلی امضا شده است. از سوی دیگر واگن‌های بالای 45 و 55 سال که قبلا در سیر بوده طی سال گذشته و امسال از سیر خارج شده‌اند، پیش بینی می‌کنیم تا 5 سال آینده اگر قرارداد بین المللی عملیاتی شده با قراردادهای داخلی بتوانیم بالغ بر 400 واگن نو به شبکه ریلی کشور وارد کنیم.

وی ادامه داد: با احتساب واگن‌هایی هم که نوسازی می‌شود می‌توان گفت تقریبا 75 درصد ناوگان رجاء نوسازی و بازسازی می‌شود.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000