هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
جمالی نوبندگانی:

منافقین برای اعلام موجودیت به سفارت ایران تعرض کردند/ برخورد قاطع با متعرضان صورت گیرد

سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: منافقین برای اعلام موجودیت به سفارت ایران تعرض کردند به این جهت انتظار داریم برخورد قاطع با متعرضان صورت گیرد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 10:45
منافقین برای اعلام موجودیت به سفارت ایران تعرض کردند/ برخورد قاطع با متعرضان صورت گیرد عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: منافقین برای اعلام موجودیت به سفارت ایران تعرض کردند به این جهت انتظار داریم برخورد قاطع با متعرضان صورت گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201607100276817728.jpg منافقین,برای,اعلام,موجودیت,به,سفارت,ایران,تعرض,کردند/,برخورد,قاطع,با,متعرضان,صورت,گیرد Icana

محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به تعرض اخیر به سفارت ایران در خاک کشور دانمارک اظهار داشت: منافقین برای اعلام موجودیت، هر از گاهی دست به اقداماتی خلاف قوانین بین المللی و دیپلماسی می زنند، تعرض به سفارت ایران نیز از این دست اقدامات بود.

نماینده مردم فسا در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: براساس قوانین بین المللی و کنوانسیون وین، کشور میزبان وظیفه حفاظت و حراست از امکان دیپلماسی کشورهای دیگر را برعهده دارد به این جهت جمهوری اسلامی ایران، دولت دانمارک را مسئول پاسخگویی به تعرض اخیر می دانیم.

وی گفت: وزارت امور خارجه کشور بر اساس قوانین تعریف شده، سفیر دانمارک در ایران را احضار کرد و طبق آخرین گزارشها مشخص شد چندنفر از متعرضین دستگیر شده اند اما سوابق نشان داده است که دستگیری ها مانع عدم تکرار چنین واقعی نمی شود.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد: با عوامل تعرض به سفارت ایران باید برخورد جدی و قانونی صورت بگیرد تا پیشگیری شود اما هرگز چنین اتفاقی نمی افتد و باعث جری تر شدن تروریست ها می شود، بنابراین دولت دانمارک باید براساس جرم صورت گرفته در چارچوب قوانین دیپلماتیک با متعرضین برخورد کند و باید به اطلاع دولت ایران برساند.

این نماینده گفت: اما صرفا به برخوردهای نرم بسنده می کنند و تنها برای اینکه افکار عمومی را راضی نگه دارند چنین اقدامات نرمی انجام می دهند در حالی که برای پیشگیری از تکرار تعرض باید برخوردها جدی باشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران منتظر است دستگیری عوامل تعرض به سفارت در دانمارک نهایی شود تا در صورت عدم برخورد مناسب و قانونی، موضوع را از مسیرهای دیگر پیگیری کند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000