هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محبی نیا در واکنش به ادعای کشورهای غربی درباره صنعت موشکی ایران:

توان موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با غربی ها نیست/توان دفاعی خط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود

سرویس سیاسی
این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فعالیت های موشکی یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است، گفت: قطعا جمهوری اسلامی تحت تأثیر فرافکنی و جو ایران هراسی آمریکا و کشورهای غربی از مواضع به حق خود کوتاه نمی آید.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 14:32
توان موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با غربی ها نیست/توان دفاعی خط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان اینکه فعالیت های موشکی یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است، گفت: قطعا جمهوری اسلامی تحت تأثیر فرافکنی و جو ایران هراسی آمریکا و کشورهای غربی از مواضع به حق خود کوتاه نمی آید. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105715651695.jpg توان,موشکی,ایران,به,هیچ,وجه,قابل,مذاکره,با,غربی,ها,نیست/توان,دفاعی,خط,قرمز,جمهوری,اسلامی,محسوب,می,شود Icana

جهانبخش محبی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: به طور حتم این ادعاها با هدف افزایش فشار سیاسی از سوی کشورهای غربی بر علیه جمهوری اسلامی صورت می گیرد، متأسفانه غربی ها در چند سال اخیر رویکرد بهانه گیری درباره مسائل مختلف ایران را پیش گرفته اند و این مسئله موجب شده که بعد از مذاکرات و توافق هسته ای، آن ها موضوعات دیگری از جمله فعالیت موشکی را مطرح می کنند.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشورهای غربی درباره فعالیت موشکی ایران مدعی هستند که موشک های تولیدی ایران قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را دارد و این مسئله نقض قطعنامه 2231 است، اما جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که فعالیت های موشکی ایران در راستای تقویت حوزه دفاعی کشور است.

وی افزود: آمریکایی ها بعد از توافق هسته ای حتی یک بار مسئله آزمایش موشکی ایران را به شورای امنیت بردند، که در نهایت اعضای این شورا رأی به نفع جمهوری اسلامی دادند، اما غربی ها دست از جنجال سازی و فرافکنی علیه ایران بر نمی دارند.

محبی نیا ادامه داد: قطعا مسئله توان دفاعی و موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با غربی ها نیست و جمهوری اسلامی از تقویت این حوزه باز نمی ایستد، زیرا یکی از مولفه های امنیت برای هر کشوری تقویت بنیه دفاعی است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه فعالیت های موشکی یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است، افزود: قطعا جمهوری اسلامی تحت تأثیر فرافکنی و جو ایران هراسی آمریکا و کشورهای غربی از مواضع به حق خود کوتاه نمی آید.

«جفری فلتمن»، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در اظهاراتی بامداد پنجشنبه تصریح کرد گزارشی مبنی بر اینکه ایران مفاد هسته‌ای یا موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد وجود نداشته است.

پیش از این کشورهای غربی مدعی شده‌اند آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000