هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بروجردی:

جنگ تحمیلی یک عبرت ماندگار در تاریخ معاصر است

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ تحمیلی یک عبرت ماندگار در تاریخ معاصر است.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 13:51
جنگ تحمیلی یک عبرت ماندگار در تاریخ معاصر است رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس شورای اسلامی گفت: جنگ تحمیلی یک عبرت ماندگار در تاریخ معاصر است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608101379150133.jpg جنگ,تحمیلی,یک,عبرت,ماندگار,در,تاریخ,معاصر,است Icana

‌به گزارش خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی در یادواره شهید سرلشکر خلبان عبدالرضا کوپال و ۳۶ شهید اشترینان، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی مرحله خطر را سال‌هاست پشت سر گذاشته و کاری که آمریکایی‌ها می‌کنند "آب در هاون کوبیدن" است چراکه مقاومت ملت ایران سال‌هاست در خارج از مرزهای ایران از منافع ملی و امنیت داخلی دفاع می‌کنند و ما افتخار می‌کنیم در سوریه و عراق حضور مستشاری داریم و تجربه جنگ هشت‌ساله دفاع مقدس را به کشورهای منطقه منتقل می‌کنیم.

وی افزود: این میدان، میدان جنگ با آمریکا و رژیم صهیونیستی است و باید در این صراط مستقیم الهی بااقتدار به‌پیش رویم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس تصریح کرد: پهپادهای جمهوری اسلامی امروز قادرند بدون سرنشین ده‌ها ساعت کار شناسایی را انجام دهند و این تکنولوژی امروز در اختیار معدود کشورهای دنیاست و در اختیار ایران نیز قرار دارد.

بروجردی اضافه کرد: امنیت پایدار در جمهوری اسلامی مرهون رشادت‌ها و مقاومت شهدایی همچون شهید کوپال است و در یک‌ سال اخیر تقریباً هفته‌ای یک تیم انتحاری داعشی توسط نیروهای امنیتی در کشور دستگیر شده که پشت پرده آن‌ها آمریکا و داعش و النصره است که تنها دستورات آن‌ها را اجرا می‌کنند تا امنیت رژیم صهیونیستی حفظ‌شده و امنیت ایران را دچار چالش کنند.

وی بیان کرد: آمریکا به همراه هم‌پیمانان اروپایی و منطقه‌ای خود تصمیم گرفتند ساختار سیاسی حاکم بر سوریه را تغییر دهند و گفتند نباید بشار اسد حکومت کند اما مقام معظم رهبری فرمودند بشار اسد باید بماند و پس از گذشت ۶ سال آنچه پیروز شد خواست جمهوری اسلامی ایران بود و این خواسته، یک نظام مقتدر از جمهوری اسلامی در منطقه به وجود آورد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی خاطرنشان کرد: تلاش می‌شود در کمیسیون امنیت ملی حداکثر بودجه نیروهای مسلح را آماده کنیم و پنج درصد بودجه عمومی کشور هم در قانون برنامه تصویب شد و هم در قانون بودجه تصویب می‌شود چراکه تأمین امنیت از نان شب نیز واجب‌تر است.

 بروجردی افزود: در مقابل عظمت کاری که شهیدانی همچون محمد بروجردی انجام داده‌اند حرفی برای گفتن نیست چرا که این شهدا بودند که به ملت عزت و سرافرازی بخشیدند.

وی جنگ تحمیلی را یک عبرت ماندگار در تاریخ معاصر خواند و اظهار کرد: تمامی کشورهای دنیا با کمک به عراق و در اختیار قرار دادن دانش نظامی و تسلیحات به‌روز خود تلاش می‌کردند نهال نوپای انقلاب اسلامی را ریشه‌کن کنند اما امام راحل(ره) و شهدای عزیز با دست‌خالی و با اتکا به نیروی ایمان در حداقل امکانات آن‌هم در شرایطی که نیمی از ارتش درگیر سرکوب فتنه‌های داخلی همچون فعالیت‌های حزب توده بود در مقابل دشمن تادندان‌مسلح ایستادگی کردند.

به گزارش ایسنا، رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: اگرچه خلبانان ایرانی پس از کسب آموزش‌های لازم در آمریکا به درجه استادی نائل می‌شدند اما اجازه  سوار کردن پیچ و مهره‌ای را نداشتند اما امروز با تلاش و همت غیور مردان ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌روزترین هواپیماهای جنگی در اختیار ایران است و در حال پرواز توسط خلبانان ماهر نیروی هوایی هستند.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000