هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
زرآبادی:

افزایش پهنای باند ایران را به هاب عبوری اینترنت منطقه تبدیل می کند/نظارت کمیسیون صنایع بر افزایش پهنای باند

سرویس اقتصادی
عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه افزایش پهنای باند، ایران را به هاب عبوری اینترنت منطقه تبدیل می کند، گفت:کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر حسن اجرای افزایش پهنای باند عبوری نظارت خواهد کرد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 11:18
افزایش پهنای باند ایران را به هاب عبوری اینترنت منطقه تبدیل می کند/نظارت کمیسیون صنایع بر افزایش پهنای باند عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه افزایش پهنای باند، ایران را به هاب عبوری اینترنت منطقه تبدیل می کند، گفت:کمیسیون صنایع و معادن مجلس بر حسن اجرای افزایش پهنای باند عبوری نظارت خواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201609108830496127.jpg افزایش,پهنای,باند,ایران,را,به,هاب,عبوری,اینترنت,منطقه,تبدیل,می,کند/نظارت,کمیسیون,صنایع,بر,افزایش,پهنای,باند Icana

حمیده زرآبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مصوبه مجلس مبنی براینکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند در طول اجرای برنامه ششم توسعه نسبت به افزایش ظرفیت انتقال پهنای باند عبوری از کشور به ۳۰ ترابیت برثانیه اقدام کند، گفت:امروزه همه فعالیت ها در حوزه اقتصادی، فرهنگی و پزشکی در بستر اینترنت انجام می شود و متاسفانه در ایران پهنای باند و سرعت اینترنت پایین بوده که با مجوز مجلس به دولت برای افزایش پهنای باند می توان انتظار پیشرفت در همه زمینه ها را داشت.

نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه ایران در حال سرمایه گذاری در بخش دولت الکترونیک است، افزود:اگر بستر اینترنتی و سرعت مناسب برای ارائه خدمات مهیا نباشد، چند کاربر به صورت همزمان نمی توانند خدمات با کیفیت مطلوب ارائه دهند.

ترانزیت بین‌المللی پهنای باند، فرصتی تجاری برای کشور به وجود می آورد

زرآبادی با اشاره به موقعیت جغرافیایی ویژه ایران که شرق و غرب را به یکدیگر متصل می کند، ادامه داد: موقعیت جغرافیایی ویژه ایران در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گرفته شده است و ایران می تواند به هاب بزرگ منطقه خاورمیانه در تامین پهنای باندتبدیل شود، در همین راستا باید سرمایه گذاری هایی توسط دولت برای تامین زیرساخت برای ارتقاء توان داخلی شبکه صورت پذیرد.

وی با بیان اینکه افزایش پهنای باند سبب کاهش هزینه های مردم می شود، یادآور شد: ترانزیت بین‌المللی پهنای باند، علاوه بر اینکه فرصتی تجاری را برای کشور بوجود می‌آورد تا سایر کشورها از زیرساخت‌های ارتباطی استفاده کنند، افزایش پهنای باند بین‌المللی را با خود به همراه دارد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه افزایش ترانزیت پهنای باند سودآوری کلانی را با خود برای کشور به همراه خواهد آورد، تصریح کرد:کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی بر حسن اجرای افزایش پهنای باند عبوری و افزایش سرعت اینترنت نظارت خواهد کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط