شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

پیام تسلیت عضو هیئت رییسه مجلس در پی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی

سرویس استان ها
غلامرضاکاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی طی پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تسلیت گفت.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 14:47
پیام تسلیت عضو هیئت رییسه مجلس در پی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی غلامرضاکاتب نماینده مردم گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی طی پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تسلیت گفت. http://cdn.icana.ir/d/019/201610106822511031.jpg پیام,تسلیت,عضو,هیئت,رییسه,مجلس,در,پی,شهادت,آتش,نشانان,فداکار,سازمان,آتش,نشانی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،غلامرضا کاتب نماینده مردم شریف گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی شهادت آتش نشانان فداکار سازمان آتش نشانی در حادثه ساختمان پلاسکوی تهران، را تبریک و تسلیت گفت. متن پیام به شرح زیر است؛

بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبْلُوَنَّکُمْ حَتَّى نَعْلَمَ الْمُجَاهِدِینَ مِنکُمْ وَالصَّابِرِینَ

ما همه شما را قطعاً مى ‏آزمائیم تا معلوم شود مجاهدان واقعى و صابران از میان شما کیانند، (محمد،31)

آنگاه که فرزندان و برادران ملت، ققنوس وار از جمع دوستان و یاران خود به بلندای آسمان پر کشیدند، چه زیبا شراره های خشمگین آتش را به سخره گرفتند و واژه مردانگی و شجاعت را در قاموس زندگی دوباره معنایی زیبا بخشیدند.

و چه سخت و جانسوز بود خفتن ابدی ابرمردان سیاوش پیکری که تجسم ازلی غیرت، تعصب، شجاعت، مرادنگی و احساس وظیفه و مسئولیت بودند.

فاجعه ساختمان پلاسکو هر چند که موجب اندوهی جانکاه و سایه سنگینی از غم و حسرت برقلب یکایک ملت ایران گذاشت لیکن می بایست چشمان همگان را بر واقعیت ها بیش از پیش آشکار نماید. بی تردید نگرش مسئولانه و جدیت در اجرای قانون و انجام وظایف محوله به دور از تعارفات و ملاحظات معمول می توانست از رخداد چنین حادثه دردناکی ممانعت بعمل آورده یا از میزان خسارات احتمالی بکاهد و عمق فاجعه بدین وجه عمیق و غیر قابل درک به وقوع نپیوندد.

لذا فاجعه ساختمان پلاسکو، حادثه غم باری است که می بایست ابعاد آن درسی بزرگ در شناخت مسئولیت افراد جامعه متناسب با جایگاه شهروندی و حقوقی ایشان باشد.

ما امروز در سوگ فرزندان ملت و برادران قهرمانمان هستیم. می توانیم و می بایست از تکرار چنین حوادثی در آینده نزدیک  و دور با پیشگیری ها و پیش بینی های به موقع جلوگیری نماییم. 

اینجانب بعنوان نماینده ملت شریف ایران در خانه ملت، برحسب انجام وظایف ذاتی و قانونی خویش از نخستین لحظات این فاجعه ملی از منابع موثق و مشرف به محل حادثه کیفیت و چگونگی ابعاد این حادثه فجیع را پیگیری نموده و به همین جهت تلاش و مجاهدت مثال زدنی قهرمانان جانفشان در صیانت و حراست از جان شهروندان را باور و قابل تقدیر و احترام می دانم.

لذا ضمن تسلیت و تعزیت به خانواده های این عزیزان و ملت قدرشناس ایران بعنوان فردی از آحاد این ملت بزرگ به تمامی قهرمانان شهید این فاجعه ادای احترام نموده و از ایزد باریتعالی بر ای روح جانباختگان علو درجات مسئلت می نمایم.

 غلامرضا کاتب
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی

 

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000