آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون و آموزش و تحقیقات مجلس:

تعاملات بین المللی در چارچوب اسناد بالادستی بلامانع است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سیدحمایت میرزاده در برنامه "مناظره" رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه تعاملات بین المللی در چارچوب اسناد بالادستی بلامانع است، اظهار داشت: اگر در سند آموزش یونسکو در سال 2030، خارج از قوانین موجود و سند تحول آموزش و پرورش چیزی توافق شده باشد قطعا مورد قبول نخواهد بود .
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 16:41
تعاملات بین المللی در چارچوب اسناد بالادستی بلامانع است سیدحمایت میرزاده در برنامه "مناظره" رادیو گفت و گو با اشاره به اینکه تعاملات بین المللی در چارچوب اسناد بالادستی بلامانع است، اظهار داشت: اگر در سند آموزش یونسکو در سال 2030، خارج از قوانین موجود و سند تحول آموزش و پرورش چیزی توافق شده باشد قطعا مورد قبول نخواهد بود . http://cdn.icana.ir/d/019/201701100656384145.jpg تعاملات,بین,المللی,در,چارچوب,اسناد,بالادستی,بلامانع,است Icana

برنامه "مناظره" با موضوع نگاهی به سند آموزش یونسکو در سال 2030 چالشها و موانع و با حضور دکتر حسین احمدی معاونت اسبق آموزش عمومی وزارت آموزش و پرورش و دکتر میرحمایت میرزاده سخنگوی کمیسیون و آموزش و تحقیقات مجلس به روی آنتن رفت.

دکتر حسین احمدی با اشاره به اینکه نکات خوب و مثبتی در سند یونسکو در سال 2030 وجود دارد، اظهار داشت: ما نمی توانیم سند را یکباره تخطئه کنیم. به هر حال یک سند توسعه ای است و تلاش شده به بعضی از شاخص های خوب کشوری برسیم و در بعضی از زمینه ها شاخص هایمان را بهبود ببخشیم و به سمت سند چشم انداز حرکت کنیم.

وی با اشاره به انتقاداتی که به سند وارد است از دو جنبه قانونی و محتوایی به آنها پرداخت و گفت: در جنبه قانونی، معتقد هستیم هر سندی که می خواهد در کشور اجرایی شود و بر اساس آن دستورالعمل ها و بخش نامه ها و راهکارهای اجرایی به دنبالش بیاید، باید مراجع قانونی آن را تصویب کنند و مغایرت ها و مخالفت ها و نقطه نظرهایی که در سندهای دیگر داریم مورد بررسی قرار بگیرد.

معاونت اسبق آموزش عمومی وزارت آموزش و پرورش افزود: در این زمینه، سند تحول بنیادین و سند ابلاغی مقام معظم رهبری و قانون اساسی و برنامه توسعه و نقشه علمی جامع کشور، سند دانشگاه های اسلامی را داریم که همه طی سال های قبل از مراجع قانونی عبور کرده و تصویب شده و به دولت برای اجرا ابلاغ شده است، اما این سند هیچ یک از این مرحل قانونی را طی نکرده است.

دکتر میرحمایت میرزاده با اشاره به توافق نامه ای که ایران با یونسکو داشته است، گفت: یونسکو یک سازمان فرهنگی است و با کشورهای مختلف جهان قراردها و تفاهم نامه هایی را دارد و ما قبلا هم با سازمان یونسکو ارتباطاتی را داشته ایم. در مجموع آن چیزی که توافق شده است چیزی دور از اهداف نظام آموزشی ما چه در آموزش و پرورش چه آموزش عالی نیست.

وی متذکر شد: ولی به نظر می رسد اگر قبل از امضا شدن این توافق نامه با کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس یا کمیسیون فرهنگی مجلس و خصوصا شورای انقلاب فرهنگی ارتباط داشته باشند، می توانست کمک بیشتری و پشتوانه خوبی برایشان باشد.

سخنگوی کمیسیون و آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه تعاملات بین المللی در چارچوب اسناد بالادستی بلامانع است، اظهار داشت: اگر این تعامل خارج از قوانین موجود و سند تحول آموزش و پرورش چیزی توافق شده باشد قطعا مورد قبول نخواهد بود و مجلس ورود خواهد کرد ولی اگر در چارچوب اسناد بالادستی باشد معمولا حساسیتی ایجاد نمی شود.

احمدی با اظهار به اینکه سند 2030 پارا فراتر از تعهدات سال 2015 گذاشته است، با ارائه مثالی تصریح کرد: از جمله اقداماتی که در شش ماهه اول سال 2016 قرار داده شده، راه اندازی اولین کرسی اسلام شناسی با گرایش شیعه شناسی در آنکاراست و چه تعهد بین المللی وجود دارد که ما بیاییم و کرسی اسلام شناسی را در کشورهای دیگر راه بیاندازیم و یا آنها برای ما راه بیاندازند. ما که می دانیم اهداف پشت پرده جریان های شیعه شناختی چیست و برای خنثی کردن فرهنگ اسلامی و انقلابی ما است.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000