سال ۹۸ سال رونق تولید
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مدیرکل انتقال خون استان تهران:

2هزارو 300 تن برای کمک به مصدومان پلاسکو خون اهدا کردند

سرویس دیگر رسانه‌ها
مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: 2هزار و 300تن از شهروندان تهرانی در روزهای پنجشنبه و جمعه برای کمک به مصدومان حادثه پلاسکو خون اهدا کردند.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 13:59
2هزارو 300 تن برای کمک به مصدومان پلاسکو خون اهدا کردند مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت: 2هزار و 300تن از شهروندان تهرانی در روزهای پنجشنبه و جمعه برای کمک به مصدومان حادثه پلاسکو خون اهدا کردند. http://cdn.icana.ir/d/019/52941.jpg 2هزارو,300,تن,برای,کمک,به,مصدومان,پلاسکو,خون,اهدا,کردند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مرتضی طباطبایی با ابراز همدری به مناسبت شهادت جمعی از آتش نشانان فداکار و دیگر هموطنان در حادثه ساختمان پلاسکو، افزود:مردم نوعدوست تهران مانند همیشه بعد از وقوع این حادثه غم انگیز با مراجعه خود جوش به مراکز انتقال خون به کمک مصدومان و نیازمندان به خون شتافتند.

وی خاطر نشان کرد:در مجموع 2 هزار 700تن از مردم تهران در این دو روز برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کردند که 2هزارو 300تن موفق به اهدای خون شدند.

طباطبایی ادامه داد: در روز پنجشنبه یک هزارو 791 تن به مرکز اهدای خون تهران مراجعه کردند که یک هزارو 458 تن موفق به اهدای خون شدند.

وی افزود : در روز جمعه هم 925 تن به مرکز انتقال خون وصال و نارمک مراجعه کردند که 727 تن موفق به اهدای خون شدند .

مدیرکل انتقال خون استان تهران گفت :این استقبال مردمی برای اهدای خون در حالی انجام شد که ذخایرخون و فرآورده های آن در مراکز درمانی و بیمارستانی به اندازه کافی موجود بود و تمام نیازها و درخواست های مراکز درمانی نیز از همان ابتدای وقوع این حادثه تامین شد.

وی با اشاره به اینکه نیاز به خون و فرآورده های خونی همیشگی است،تاکید کرد: اگرچه ذخایر خونی ما همیشه به اندزاه کافی موجود است،اما به دلیل اینکه کشور ما یک کشور حادثه خیز است همیشه باید این آمادگی را داشته باشیم و ذخایر خون هم در حد کافی تامین شود ،بنابر این مردم به تدریج برای اهدای خون به مراکز انتقال خون مراجعه کنند.

طباطبایی با بیان اینکه در فصل سرد سال همیشه کمی از میزان اهدای خون کاسته می شود و با برنامه ریزی و ایجاد پویش های مردمی هموطنان برای اهدای خون مراجعه می کنند، گفت : در حال حاضر روزانه یک هزارو 200تن در تهران برای اهدای خون مراجعه می کنند و مراجعه یکهزارو 700تن در یک روز نشان از حس همدردی و کمک به همنوع، تهرانی ها در حادثه پلاسکو را دارد .

ساختمان پالاسکو در چهار راه استانبول، صبح پنجشنبه هفته گذشته در آخرین روز دی ماه طعمه حریق شد و ساعاتی بعد تمامی ساختمان فرو ریخت . در این حادثه جمعی از آتش نشانان ، کارکنان و فروشندگان این ساختمان در زیر آور محبوس شدند و تاکنون نیز عملیات آور برداری ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، پیر حسین کولیوند ، سرپرست اورژانس ، امروز شنبه هم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع 119 مصدوم حادثه ساختمان پلاسکو 82 تن در محل، درمان شدند، 37 تن به بیمارستان انتقال یافتند و از این شمار هم یک تن به نام «بهنام میرزاجانی» ، یکی از آتش نشانان فعال در امداد رسانی ساختمان پلاسکو ، روز جمعه در بیمارستان مطهری بر اثر سوختگی شدید، شهید شد.

وی اظهار کرد:‌ درزمان حاضر ، چهار مصدوم در بیمارستان بستری هستند وبقیه مصدومان نیز مرخص شده اند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000