هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
علیرضابیگی:

لزوم تطبیق لایحه جامع نظام انتخابات با سیاست های کلی انتخابات/استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتفی است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور با تاکید بر لزوم تطبیق لایحه جامع نظام انتخابات با سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: چنان که در سیاست های کلی انتخابات آمده، موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتفی است و این موضوع باید در لایحه مورد توجه قرار گیرد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 13:56
لزوم تطبیق لایحه جامع نظام انتخابات با سیاست های کلی انتخابات/استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتفی است عضو کمیسیون شوارها و امور داخلی کشور با تاکید بر لزوم تطبیق لایحه جامع نظام انتخابات با سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، گفت: چنان که در سیاست های کلی انتخابات آمده، موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتفی است و این موضوع باید در لایحه مورد توجه قرار گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611109802603183.jpg لزوم,تطبیق,لایحه,جامع,نظام,انتخابات,با,سیاست,های,کلی,انتخابات/استانی,شدن,انتخابات,مجلس,شورای,اسلامی,منتفی,است Icana

احمد علیرضابیگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص لایحه جامع نظام انتخابات و زمان ارائه آن به مجلس، اظهار داشت: منتظر وزارت کشور هستیم تا لایحه را ارائه کند، البته فرجه‌ای را از کمیسیون شوراها درخواست کرده‌اند، بررسی‌های مربوط به قانون انتخابات نیز در کمیسیون شوراها با همکاری نهادهای مرتبط صورت گرفته است.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذر شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مقام معظم رهبری با ابلاغ سیاست های کلی انتخابات خط مشی ها را تعیین کرده اند و در این زمینه وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی به این موضوعات توجه دارند تا در قانون این سیاست‌های کلی گنجانده شود.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت کشور نیز در مسیر توجه به سیاست‌های کلی انتخابات در تهیه لایحه جامع نظام انتخابات خود را متعهد می داند و سیاست های کلی انتخابات در لایحه دولت باید به خوبی مورد توجه قرار گیرد.

علیرضابیگی با ذکر مثالی در خصوص لزوم تطبیق لایحه جامع نظام انتخابات با سیاست های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، متذکر شد: چنان که در سیاست های کلی انتخابات آمده، موضوع استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی منتفی است و این موضوع باید در لایحه مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: همچنین در زمینه شفاف سازی هزینه های تبلیغاتی کاندیداها در انتخابات، باید ساز و کارهای لازم از سوی وزارت کشور و مجلس به عنوان مجری انتخابات تهیه شود، در کمیسیون شوراها به این موضوع توجه داریم تا مسیر حرکت شوراها که از جنس مردم هستند در امتداد مجلس شورای اسلامی قرار گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000