آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

سازمان ملل تماشاچی زنده سوزی مسلمانان روهینگیا در هولوکاست میانمار است

سرویس سیاسی
نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گزارشات متعددی مبنی بر زنده سوزی مسلمانان در میانمار توسط بودائیان وجود دارد اما سازمان ملل متحد و نهادهای مدعی حقوق بشر تنها تماشاچی هولوکاست حقیقی هستند.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 11:53
سازمان ملل تماشاچی زنده سوزی مسلمانان روهینگیا در هولوکاست میانمار است نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس گفت: گزارشات متعددی مبنی بر زنده سوزی مسلمانان در میانمار توسط بودائیان وجود دارد اما سازمان ملل متحد و نهادهای مدعی حقوق بشر تنها تماشاچی هولوکاست حقیقی هستند. http://cdn.icana.ir/d/019/201603103557263556.jpg سازمان,ملل,تماشاچی,زنده,سوزی,مسلمانان,روهینگیا,در,هولوکاست,میانمار,است Icana

علیرضاسلیمی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به طرح موضوع نسل کشی مسلمانان میانمار در نشست سازمان همکاری های اسلامی در کوالالامپور گفت: اگرچه جمهوری اسلامی از طرح مساله توسط کشورهای مسلمان استقبال می کند اما منتقد تعلل جهان اسلام هستیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: میانمار با نسل کشی سیستماتیک توسط بودائیان افراطی به هولوکاست مسلمانان تبدیل شده است.

وی در ادامه افزود: گزارشات متعددی مبنی بر زنده سوزی مسلمانان در میانمار توسط بودائیان وجود دارد اما سازمان ملل متحد و نهادهای مدعی حقوق بشر تنها تماشاچی هولوکاست حقیقی هستند.

دبیر اول کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: کشورهای غربی با ادعای جلوگیری از هولوکاست مردم فلسطین را از خانه خود راندند و کشور جعلی اسرائیل را ایجاد کردند و حالا براساس همین استاندارد دوگانه که خون اتباع کشورهای غربی را رنگین تر می داند به طور تلویحی از کشتار مسلمانان میانمار حمایت می کنند.

این نماینده مجلس دهم گفت: پس از نسل کشی «رواندا» در سال 1994 که به کشته شدن 800 هزار نفر منجر شد، سازمان ملل و کشورهای غربی مدعی شدند که دیگر چنین اتفاقی رخ نخواهد داد اما امروز شاهد این هستیم که جلوی چشم آنها مسلمانان سلاخی می شوند و در مورد پناهجویان نیز مقررات کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل اعمال نمی شود.

وی در تشریح وضعیت میانمار گفت: دولت میانمار نسل کشی مسلمانان را با ادعای مقابله با مظنونان تروریستی توجیه می کند، اما این درحالی است که مسلمانان این کشور تاکنون هیچ اقدام نظامی علیه دولت مرکزی انجام نداده اند.

سلیمی تصریح کرد: جمهوری اسلامی به طور جدی پیگیر وضعیت مسلمانان میانمار است اما تباهی این ماجرا در تاریخ بر پیشانی مدعیان دموکراسی به ویژه «آنگ سان سوچی» که مدعی نوبل صلح است خواهد ماند.

میانمار 3406755/10/2016 1:51:16 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/05/201605103122175649_Thum.jpg
میانمار

 

تراژدی دردناک مسلمانان میانمار

روهینگیایی ها اقلیت مسلمان بدون سرزمینی هستند که در ایالت «راخین» میانمار زندگی می کنند و جمعیت شان نزدیک به یک میلیون نفر تخمین زده شده است. دولت میانمار مسلمانان روهینگیا را به عنوان شهروند به رسمیت نمی شناسد. روهینگیایی ها حق مالکیت زمین یا دارایی را ندارند و امکان اخراج شدن آنها از زمینی که در آن زندگی می کنند هر لحظه وجود دارد.

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اخیرا در گزارش تکان دهنده از وضعیت مسلمانان در میانمار، اعلام کرد که از ابتدای ژانویه 2017، 22 هزار مسلمان روهینگیا از این کشور به بنگلادش گریخته اند. لازم به ذکر است که از زمان آغاز عملیات ارتش میانمار بر ضد مسلمانان روهینگیا در ماه اکتبر 2016، 65 هزار نفر به بنگلادش پناه برده اند. تصاویر و صحنه های دلخراشی که از شکنجه و آزار مسلمانان روهینگیا منتشر می شود، اوج نژادپرستی و تبعیض نژادی را نشان می دهد.

دیده ‌بان حقوق بشر اخیرا پس از انکار دولت میانمار در مورد آزار و سرکوب مسلمانان روهینگیا، اعلام کرد بیش از 1250 خانه مسلمانان در روستاهای شمال غرب میانمار با خاک یکسان شده است. بر اساس گزارش سازمان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل، حدود 30 هزار مسلمانان روهینگیا نیز به دلیل خشونت‌های دولتی مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌ اند. واکنش ها این سازمان های بین المللی تنها در حد حرف باقی مانده و در عمل هیچ اقدامی برای نجات مسلمان ها انجام نداده اند و تنها به صرف محکومیت اکتفا  کرده اند.

پایان پیام/

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000