هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاهوتی مطرح کرد:

حادثه پلاسکو تلنگری به مسئولان برای توجه به قوانین/ آسیب شناسی وقوع حادثه در فراکسیون مدیریت شهری

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو درس عبرتی برای توجه به قوانین و اجرای آن از سوی مسئولان است، گفت: این فراکسیون با فوریت جلسه آسیب‌شناسی حادثه پلاسکو را برگزار خواهد کرد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 13:45
حادثه پلاسکو تلنگری به مسئولان برای توجه به قوانین/ آسیب شناسی وقوع حادثه در فراکسیون مدیریت شهری رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس با تاکید بر اینکه حادثه پلاسکو درس عبرتی برای توجه به قوانین و اجرای آن از سوی مسئولان است، گفت: این فراکسیون با فوریت جلسه آسیب‌شناسی حادثه پلاسکو را برگزار خواهد کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/42920.jpg حادثه,پلاسکو,تلنگری,به,مسئولان,برای,توجه,به,قوانین/,آسیب,شناسی,وقوع,حادثه,در,فراکسیون,مدیریت,شهری Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ ملت در واکنش به حادثه آتش‌سوزی و فرریختن ساختمان پلاسکو با تسلیت به بازماندگان این حادثه، گفت: همه دستگاه‌ها باید در مورد حادثه پلاسکو ورود پیدا کرده تا علاوه بر ساماندهی وضعیت پیش‌آمده علل وقوع حادثه را شفاف‌‌سازی کنند.

 

کمیسیون ماده 100 و قانون شهرداری‌ها دو اهرم بازدارنده در اختیار شهرداری‌ها

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرداری‌ها دو اهرم و ابزار قانونی برای جلوگیری از اتفاقاتی چون حادثه پلاسکو در اختیار دارند، کمیسیون ماده 100 یکی از اهرم‌هایی است که تخلفات ساختمانی را شفاف می‌کند اما متاسفانه 99 درصد احکام صادره این کمیسیون‌ غیرقانونی است.

وی با بیان اینکه کمیسیون‌های ماده 100 باید برای سازه‌هایی با تخلفات جزئی در حوزه شهرسازی حکم جریمه صادر و تخلفات گسترده‌تر را قلع و قمع کند،  افزود: متاسفانه هم اکنون کمیسیون‌های ماده 100 که باید بازدارنده باشند نقش رافع پیدا کردند این در حالی است  که این کمیسیون می‌تواند عامل بازدارنده‌ باشد.

لاهوتی دومین اهرم را بند 14 ماده 55 قانون شهرداری‌ها دانست و گفت: بر اساس این ماده قانونی به شهرداری‌ها  اختیار داده شده که اگر ساختمان‌ها و واحدهایی در وضعیت خطرناک قرار دارند می‌توانند ضمن ورود نسبت به رفع خطر اقدام کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم یادآور شد: طبق قانون مذکور شهرداری ها حتی اختیار تخریب سازه‌های خطرناک را دارند به نوعی که با این اقدام می‌توانند هزینه تخریب را هم دریافت کنند، بنابراین امید است حادثه پلاسکو درس عبرتی برای توجه به قانون باشد تا در موارد دیگر شهرداری‌ها و سایر مسئولان با جدیت با تخلفات برخورد کنند تا دیگر شاهد چنین حوادث با این میزان خسارت نباشیم.

 

فراکسیون مدیریت شهری مجلس حادثه پلاسکو را آسیب‌شناسی می‌کند

رئیس فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس فراخوانی داده تا دیگر اعضای فراکسیون نیز در مجلس برای برگزاری جلسه فوری حضور یابند تا این حادثه را آسیب‌شناسی کرده و اقدامات لازم را در دستور کار قرار دهیم./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر