هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوریان در واکنش به ادعای نقض قطعنامه از سوی ایران درباره محدودیت‌های مسافرتی:

سردار سلیمانی به عنوان مقام عالی رتبه ایران حق سفر به تمام کشورها را دارد/تلاش غرب برای محدودسازی ایران در منطقه

سرویس سیاسی
رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکا با فضاسازی و جنجال تبلیغاتی به دنبال داغ نگه داشتن تب ایران هراسی در عرصه خاورمیانه و عرصه بین الملل است، زیرا بعد از حصول توافق هسته ای، عملا آمریکایی ها و صهیونیست ها بهانه ای برای حمله به ایران ندارند.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 12:14
سردار سلیمانی به عنوان مقام عالی رتبه ایران حق سفر به تمام کشورها را دارد/تلاش غرب برای محدودسازی ایران در منطقه رئیس کمیته دفاعی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: آمریکا با فضاسازی و جنجال تبلیغاتی به دنبال داغ نگه داشتن تب ایران هراسی در عرصه خاورمیانه و عرصه بین الملل است، زیرا بعد از حصول توافق هسته ای، عملا آمریکایی ها و صهیونیست ها بهانه ای برای حمله به ایران ندارند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104428701661.jpg سردار,سلیمانی,به,عنوان,مقام,عالی,رتبه,ایران,حق,سفر,به,تمام,کشورها,را,دارد/تلاش,غرب,برای,محدودسازی,ایران,در,منطقه Icana

اردشیر نوریان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره نقش منفی ایران در منطقه و نقض قطعنامه های سازمان ملل درباره محدودیت‌های مسافرتی، گفت: آمریکا و همپیمانان این کشور به دنبال آن هستند که تحرکات جمهوری اسلامی را در منطقه محدود کنند، زیرا در دهه های اخیر ایران جزء یکی از کشورهای تأثیرگذار منطقه بوده است.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: غربی ها در شرایط کنونی تمام استراتژی های خود در عرصه خاورمیانه را شکست خورده، می بینند و با توجه به این موضوع در صدد توجیه اقدامات و نتایج عملکردهای خود هستند.

وی افزود: آمریکا با فضاسازی و جنجال تبلیغاتی به دنبال داغ نگه داشتن تب ایران هراسی در عرصه خاورمیانه و عرصه بین الملل است، زیرا بعد از حصول توافق هسته ای، عملا آمریکایی ها و صهیونیست ها بهانه ای برای حمله به ایران و مقابله با کشورمان نداشتند، حال به دنبال طرح مسائل جدید در این حوزه هستند.

نوریان تصریح کرد: هدف اصلی غرب از فضاسازی نظامی و امنیتی علیه ایران، توسعه و تقویت روابط نظامی و تسلیحاتی به کشورهای عربی منطقه است، زیرا بخشی اعظمی از درآمدهای کشورهای غربی از فروش تسلیحات به اعراب تأمین می شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به موضع گیری مقامات کشورهای غربی درباره سفرهای سردار سلیمانی به کشورهای منطقه، ادامه داد: این گونه اظهارات در راستای افزایش فشار بر ایران است، سردار سلیمانی یک مقام عالی رتبه امنیتی و نظامی ایران است، حال مگر مقامات نظامی آمریکایی و اروپایی به کشورهای منطقه سفر نمی کنند، تفاوت این سفرها این است که مقامات غربی برای حمایت از تروریسم و مقامات نظامی ایران برای کمک مستشاری جهت مقابله با گروه های تروریستی سفر می کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه نشستی با موضوع بررسی وضعیت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تأیید توافق هسته‌ای ایران برگزار کرد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در این نشست، ادعا کرد ایران، علی‌رغم پایبندی به برجام، کماکان محدودیت‌های مسافرتی در نظر گرفته شده در قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا می‌گذارد.

نماینده انگلیس نیز ایران را به بر هم زدن ثبات در منطقه و ارسال سلاح برای حزب‌الله متهم کرد. وی گفت که اقدامات ایران در منطفه نشان می‌دهد که ایران در اندیشه دامن زدن تنش‌ها است نه خاموش کردن آن.

نماینده فرانسه نیز با بیان اینکه ایران مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کرده ادعاهای نماینده‌های انگلیس و آمریکا را تکرار کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار