هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نورقلی پور:

بخش عمده ای از یارانه ها به تولید اختصاص پیدا کند/ مشکل تولیدکنندگان سود بالای تسهیلات بانکی است

سرویس اقتصادی
عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بخش عمده ای از یارانه ها به بخش تولید اختصاص پیدا کند تا شاهد تعطیل شدن کار خانه ها نباشیم.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 14:41
بخش عمده ای از یارانه ها به تولید اختصاص پیدا کند/ مشکل تولیدکنندگان سود بالای تسهیلات بانکی است عضوکمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید بخش عمده ای از یارانه ها به بخش تولید اختصاص پیدا کند تا شاهد تعطیل شدن کار خانه ها نباشیم. http://cdn.icana.ir/d/019/201607107693370897.jpg بخش,عمده,ای,از,یارانه,ها,به,تولید,اختصاص,پیدا,کند/,مشکل,تولیدکنندگان,سود,بالای,تسهیلات,بانکی,است Icana

رامین نورقلی پور در گفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عدم پرداخت یارانه بخش تولید، گفت: طبق قانون، باید به تولید کشورکمک کنیم چراکه بدون تردید، افزایش تولید داخلی مساوی با کاهش بیکاری، افزایش درآمد سرانه، بهبود وضعیت معیشت و کاهش تورم است.

نماینده مردم کردکوی،بندر ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نحوه پرداخت یارانه ها در کشور خاطرنشان کرد: متاسفانه وضعیت اعطای یارانه ها در کشورمان آنطور که انتظار می رفت، هدفمند نیست و علیرغم اقداماتی که در برنامه ششم توسعه نیز برای اصلاح این روند صورت گرفت اما این اقدامات نیز کفایت نمی کند.

وی تصریح کرد: باید با سازوکارهایی بتوانیم بخشی از این یارانه و درآمدهایی که در قانون پیش بینی شده است را به سمت تولید سوق دهیم.

نورقلی پورتاکید کرد: تا زمانی که یارانه ها را به صورت مستقیم پرداخت می کنیم و آن را به صورت غیرهدفمند به گروههایی اعطا می کنیم که نیازی به یارانه ندارند، نمی توانیم به یارانه تولید بپردازیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در ادامه تاکید کرد: باید بتوانیم بخش عمد ای از یارانه های را به تولید اختصاص بدهیم و تا زمانی که دست تولید کننده را نگیریم، نمی توانیم به توسعه، کاهش تورم، کاهش بیکاری، افزایش تولید ناخالص داخلی( جی دی پی) فکرکنیم. این واقعیتی است که وجود دارد.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه تمام اهتمام ما این است که بتوانیم بخش عمده ای از یارانه را به تولید اختصاص دهیم، تصریح کرد:ممکن است در نگاه اول این یارانه به صورت مستقیم به دست مردم نرسد ولی به صورت غیر مستقیم آثار مثبت آن به مراتب بسیار بیشتری از آن مبلغی است که در اختیار آن ها  قرار می گیرد.

وی با انتقاد از نوع سیستم پرداخت یارانه ها در کشور گفت: این سیستم از گذشته شروع شده و تا به امروز نیز ادامه دارد، هر چند که اقشار آسیب پذیر بسیاری در جامعه نیاز به دریافت یارانه دارند اما باید این نکته را در نظر گرفت که ارزش اقتصادی و واقعی یارانه ها در حال حاضر قطعا بسیار کمتر از آن مبلغی است که دریافت می شود.

نماینده مردم کردکوی،بندر ترکمن و بندرگز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در مجلس ساز و کاری پیدا کنیم تا بتوانیم یارانه را هر چه بیشتر به سمت افزایش تولید کانالیزه کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قالب قانون رفع موانع تولید، تسهیلاتی در اختیار تولیدکنندگان  قرار گرفت است، افزود: سود 18 درصدی آن بسیار بالاست که بازپرداخت آن از توان تولید کننده خارج است از این رو بخشی از یارانه تولید را باید به تولیدکنندگان برای تسویه حساب تسهیلات و پرداخت سود های بانکی اختصاص داد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000