هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
پزشکیان در جریان بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو:

تاکید بر فرماندهی واحد در مدیریت بحران کشور/کانون‌های متعدد تصمیم‌گیری هزینه‌ها را افزایش می‌دهد

سرویس اجتماعی
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود مدیریت و فرماندهی واحد در مدیریت بحران کشور گفت: وجود دستگاه های متعدد در مدیریت بحران باعث افزایش هزینه ها می‌شود.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 14:14
تاکید بر فرماندهی واحد در مدیریت بحران کشور/کانون‌های متعدد تصمیم‌گیری هزینه‌ها را افزایش می‌دهد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود مدیریت و فرماندهی واحد در مدیریت بحران کشور گفت: وجود دستگاه های متعدد در مدیریت بحران باعث افزایش هزینه ها می‌شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201701106586289794.jpg تاکید,بر,فرماندهی,واحد,در,مدیریت,بحران,کشور/کانون‌های,متعدد,تصمیم‌گیری,هزینه‌ها,را,افزایش,می‌دهد Icana

مسعود پزشکیان در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت در جریان بازدید از محل حادثه ساختمان پلاسکو گفت: در ابتدا لازم است از خدمات نیروهای امدادی در کمک و یاری به مصدومان این حادثه تشکر کنم هرچند که متاسفانه عده ای از نیروهای امدادرسان و آتش نشانان در حین انجام وظیفه جان خود را از دست دادند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر پشتیبانی و کمک نیروهای امدادرسان افزود: باید تجهیزات و امکانات کافی در اختیار نیروهای امدادرسان قرار گیرد و وقوع حوادث اینچنینی باید چشمان مسئولان را بیدار کرده تا از وقوع حوادث اینچنینی در آینده جلوگیری شود بنابراین نباید تنها به مشاهده اینگونه حوادث اکتفا کرد.

وی با بیان اینکه برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی در آینده باید اقدامات کارشناسی و علمی صورت گیرد، تصریح کرد: این حادثه نوعی تهدید است و باید از این تهدید به عنوان یک فرصت برای جلوگیری از وقوع حوادث در آینده استفاده کرد.

پزشکیان با اشاره به اینکه عدم هماهنگی میان دستگاه ها مهم ترین مشکل در مدیریت بحران در کشور است، گفت: در حال حاضر تعدد کانون های تصمیم گیری در کشور وجود دارد و اختیارات کافی و لازم در دست دستگاه ها نیست ضمن اینکه اطلاعات و داده های لازم برای مدیریت بحران نیز در کشور وجود ندارد بنابراین در این حوزه ها و رفع مشکلات باید اقدامات کارشناسی صورت گیرد.

وی با تاکید بر وجود فرماندهی واحد در کشور در خصوص مدیریت بحران افزود: امکانات و تجهیزات باید کامل بوده و برای نقاطی که احتمال خطر برای آن وجود دارد باید داده ها و اطلاعات کافی در اختیار مسئولان قرار گیرد بنابراین وقتی اطلاعات دقیق باشد اجازه ورود نیروی انسانی به اماکن و نقاط خطرساز داده نمی شود؛ نمی توان از جان انسان ها به راحتی عبور کرد ضمن اینکه باید از سیستم نرم افزاری مجهز برای پیش بینی وقوع حوادث و احتمال خطرساز بودن نقاط و اماکن استفاده کرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نبود سیاستگذاری و مدیریت واحد بحران مهم ترین مشکل در این حوزه است، تصریح کرد: باید فرماندهی واحد در کشور وجود داشته باشدزیرا وجود ساختارهای متعدد باعث افزایش هزینه ها و عوارض زیادی می شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر