هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
صفاری نطنزی در واکنش به ادعای کشورهای غربی درباره صنعت موشکی ایران:

فعالیت موشکی ایران به هیچ وجه به برجام مربوط نمی شود/توسعه دفاعی لازمه امنیت هر کشوری است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قوانین بین المللی و منشور ملل متحد تمام کشورها را مجاز به تقویت بنیه دفاعی و نظامی می داند، بنابراین ورود آمریکا و برخی کشورها غربی به مسئله فعالیت های موشکی و دفاعی ایران، غیرقانونی و بی جا است.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 08:24
فعالیت موشکی ایران به هیچ وجه به برجام مربوط نمی شود/توسعه دفاعی لازمه امنیت هر کشوری است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: قوانین بین المللی و منشور ملل متحد تمام کشورها را مجاز به تقویت بنیه دفاعی و نظامی می داند، بنابراین ورود آمریکا و برخی کشورها غربی به مسئله فعالیت های موشکی و دفاعی ایران، غیرقانونی و بی جا است. http://cdn.icana.ir/d/019/201604107802424643.jpg فعالیت,موشکی,ایران,به,هیچ,وجه,به,برجام,مربوط,نمی,شود/توسعه,دفاعی,لازمه,امنیت,هر,کشوری,است Icana

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: قطعا فعالیت های موشکی ایران به هیچ وجه به توافق هسته ای مربوط نمی شود و اظهارات مقامات غربی با هدف انحراف افکار عمومی کشورهای بین المللی صورت می گیرد.

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اساسا امنیت هر کشوری به میزان و سطوح توان دفاعی آن بستگی دارد، از این رو هیچ کشوری حق دخالت در امور امنیتی دیگران را ندارد.

وی تصریح کرد: قوانین بین المللی و منشور ملل متحد تمام کشورها را مجاز به تقویت بنیه دفاعی و نظامی می داند، بنابراین ورود آمریکا و برخی کشورها غربی به مسئله فعالیت های موشکی و دفاعی ایران، غیرقانونی و بی جا است.

صفاری نطنزی ادامه داد: در چند سال اخیر برخی کشورهای فرامنطقه ای و غربی سرمایه گذاری گسترده ای را در منطقه برای تأمین منافعشان صورت دادند، اما نفوذ و قدرت ایران، دستاوردهای این کشورها را به شکست سنگینی تبدیل کرد، که این مسئله در شرایط کنونی در سوریه و عراق قابل لمس است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: حال غربی ها برای فشار آوردن بر ایران جهت تغییر رویه و رویکرد منطقه ای جمهوری اسلامی، دست به سیاه نمایی و فرافکنی درباره مسائلی مانند قدرت موشکی ایران می زنند، این در حال است که کارشناسان این حوزه بارها تأکید کرده اند که رویکرد صنعت موشکی ایران، دفاعی و بازدارنده است.

«جفری فلتمن»، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در اظهاراتی بامداد پنجشنبه تصریح کرد گزارشی مبنی بر اینکه ایران مفاد هسته‌ای یا موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد وجود نداشته است.

پیش از این کشورهای غربی مدعی شده‌اند آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000