هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سلیمی:

دولت برای رایگان شدن هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس لایحه ارائه کند/ چشم مدیران نباید به جیب خانواده‌ها باشد

سرویس فرهنگی
عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مدیران مدارس به جای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش نگران امور جاری خود هستند، خواستار ارائه لایحه برای رایگان شدن هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس شد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 14:36
دولت برای رایگان شدن هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس لایحه ارائه کند/ چشم مدیران نباید به جیب خانواده‌ها باشد عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه مدیران مدارس به جای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش نگران امور جاری خود هستند، خواستار ارائه لایحه برای رایگان شدن هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس شد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606105228525463.jpg دولت,برای,رایگان,شدن,هزینه‌های,آب،,برق,و,گاز,مدارس,لایحه,ارائه,کند/,چشم,مدیران,نباید,به,جیب,خانواده‌ها,باشد Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اینکه امروزه تامین هزینه‌های جاری مدارس مانند هزینه آب، برق و گاز به دغدغه مدیران مدارس کشور تبدیل شده است، گفت: متاسفانه مدیران به جای تفکر در خصوص کیفیت آموزش و پرورش در مدارس، قبض به دست، نگاه به جیب خانواده‌ها دارند.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت باید برای استفاده رایگان مدارس از امکاناتی مانند آب، برق و گاز لایحه‌ای تدوین و به خانه ملت ارائه کند، تصریح کرد: با توجه به اینکه این اقدام بار مالی در پی دارد، نمایندگان مجلس نمی‌توانند اقدام به ارائه طرح کنند زیرا مخالف اصل 75 قانون اساسی تلقی شده و با مخالفت شورای نگهبان مواجه می‌شود.

وی ضمن تاکید بر اینکه تاکنون پیشنهادی در این خصوص از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه نشده است، افزود: وزارت آموزش و پرورش باید پیگیر این مهم باشد و مجلس نیز آمادگی لازم را برای همکاری دارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سرانه در نظر گرفته شده برای پرداخت هزینه های آب، برق و گاز مدارس کامل اختصاص نمی‌یابد، ادامه داد: باید اذعان کرد که پرداخت چنین هزینه‌هایی جابجایی اعتبار از یک جیب دولت به جیب دیگر است لذا می‌توان با ایجاد تفاهم بین وزارتخانه‌های آموزش و پرورش و نیرو، این موضوع را برای مدارس رایگان کرد.

عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن ابراز امیدواری به منظور اینکه با رفع مشکلات این چنینی، اولین دغدغه مدیران مدارس افزایش کیفیت آموزش دانش آموزان شود، خاطرنشان کرد: نباید فراموش کرد که مدرسه موسسه آموزشی-تربیتی است و نباید به آن نگاه تجاری داشت لذا با این تفکر می‌توان مشکلات را از پیشرو برداشت./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار