شهادت امام حسن عسگری
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رحیمی جهان آبادی:

بررسی لایحه استملاک شرکت‌های خارجی در ایران در کمیته بین الملل کمیسیون قضایی مجلس/دغدغه های امنیتی مجلس باید رفع شود

سرویس سیاسی
رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: لایحه استملاک شرکت‌های خارجی در ایران یکی از پیشنهادات دولت برای جذب سرمایه گذار خارجی بود، البته مجلس در این حوزه دغدغه هایی دارد که باید این مسائل رفع شود تا مشکلات امنیتی در این حوزه رخ ندهد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 10:47
بررسی لایحه استملاک شرکت‌های خارجی در ایران در کمیته بین الملل کمیسیون قضایی مجلس/دغدغه های امنیتی مجلس باید رفع شود رئیس کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: لایحه استملاک شرکت‌های خارجی در ایران یکی از پیشنهادات دولت برای جذب سرمایه گذار خارجی بود، البته مجلس در این حوزه دغدغه هایی دارد که باید این مسائل رفع شود تا مشکلات امنیتی در این حوزه رخ ندهد. http://cdn.icana.ir/d/019/201611105244609116.jpg بررسی,لایحه,استملاک,شرکت‌های,خارجی,در,ایران,در,کمیته,بین,الملل,کمیسیون,قضایی,مجلس/دغدغه,های,امنیتی,مجلس,باید,رفع,شود Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از بررسی لایحه اجاره و استملاک اتباع و دولتهای خارجی و سازمان های بین المللی در جمهوری اسلامی ایران در کمیته بین الملل کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خبر داد و گفت: این لایحه در چند ماه اخیر درکمیته مربوطه مورد بررسی قرار گرفته، البته در جریان بررسی لایحه برنامه ششم، رسیدگی به این لایحه متوقف شد.

نماینده مردم تربت جم و تایباد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: البته وزارت خارجه به دنبال اصلاح دوباره لایحه استملاک نهاد و شرکت های خارجی بود تا این لایحه به دولت برگشته و پس از اصلاح و رفع برخی مشکلات، به مجلس ارسال شود.

وی در تشریح مفاد و محورهای لایحه استملاک از سوی نهاد و شرکت های خارجی در ایران، افزود: در شرایط کنونی بر اساس قانون اساسی، شرکت ها و کشورهای خارجی اجازه مالکیت زمین در ایران ندارند، حال در این لایحه مجوزی صادر شده تا شرکت های خارجی که به دنبال سرمایه گذاری در داخل کشور هستند، مجاز به استملاک، خرید و مالکیت بر اراضی باشند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: این لایحه یکی از پیشنهادات دولت برای جذب سرمایه گذار خارجی بود، البته این لایحه دارای شرایط خاصی برای واگذاری مالکیت زمین به شرکت ها است، البته مجلس در این حوزه دغدغه هایی دارد که باید این مسائل رفع شود تا زمانی که سرمایه گذاری خارجی صورت گرفت، مشکلات امنیتی در این حوزه رخ ندهد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار