هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
معاون وزیر ورزش و جوانان خبر داد:

افتتاح 105 پروژه ورزشی کشور در دهه فجر

سرویس دیگر رسانه‌ها
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان از افتتاح 105 پروژه ورزشی کشور در دهه فجر سال جاری خبر داد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 16:38
افتتاح 105 پروژه ورزشی کشور در دهه فجر معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان از افتتاح 105 پروژه ورزشی کشور در دهه فجر سال جاری خبر داد. http://cdn.icana.ir/d/019/50151.jpg افتتاح,105,پروژه,ورزشی,کشور,در,دهه,فجر Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سید مناف هاشمی در حاشیه سفرش به گیلان و بازدید از پروژه‌ های ورزشی تالش اظهار کرد: هدف اصلی سفر به گیلان افتتاح رقابت‌های بین ‌المللی شطرنج جام خزر در رشت بوده که در این دوره از مسابقات ۱۷ کشور دنیا حضور دارند.

او با بیان این که این رقابت یکی از مسابقات مهم موثر رنکینگ بین ‌المللی است، افزود: رقابت ‌های شطرنج جام خزر نشان می‌دهد که ورزش ایران در حوزه قهرمانی اهمیت زیادی برای ما دارد و مسوولان گیلان نیز در این راستا حمایت ‌های خوبی داشتند تا میزبانی مسابقات با گیلان باشد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به این که قرار بود برای افتتاح رقابت‌های شطرنج جام خزر وزیر ورزش حضور داشته باشد، افزود: این مسابقات هم‌زمان با برگزاری رقابت‌های کشتی در خراسان رضوی شد و سلطانی‌فر به این استان سفر کرد و بنده در خدمت مردم گیلان رسیدم.

وی با اشاره به بازدید خود از پروژه‌های ورزشی تالش گفت: زمین بسیار خوب و بزرگی در پارک جنگلی گیسوم در اسالم شهرستان تالش از حدود ۱۰ سال پیش به سازمان ملی جوانان واگذار شد که بلاتکلیف افتاده بود و در این زمینه نماینده مردم تالش، رضوانشهر و ماسال پیشنهاد کرد در این منطقه یک کمپ ورزشی کشوری احداث شود و وزیر نیز نظر مساعدی در این زمینه دارد و اعتبارات لازم برای پروژه پیش‌بینی می‌شود.

هاشمی گفت: این زمین باید بازدید و ابعاد آن مشاهده می‌شد و مسوولان محلی نیز باید برای به ثمر نشستن پروژه مذکور همراه ما باشند تا این زمین به صورت دوباره به صورت کامل به وزارت ورزش و جوانان تحویل داده شود تا بتوانیم اعتبارات لازم را برای آن پیش‌بینی کنیم.

او با اشاره به این که از ابتدای بودجه سال ۹۶ باید اعتبارات خوبی برای ساخت پروژه داشته باشیم، تصریح کرد: اگر در گام نخست مسائل محلی و منطقه‌یی حل شود می‌تواند موجب تحول خوبی در منطقه و حوزه قهرمانی و اشتغال و ... شود و تاثیرگذار باشد.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان برگزاری جلسات متعدد با مسوولان محلی و نماینده مردم شهرستان‌های تالش، رضوانشهر و ماسال و بررسی مسائل ورزشی منطقه و در نظر گرفتن کمک‌های مورد نیاز به پروژه مذکور را از جمله اهداف سفر خود به تالش عنوان کرد.

وی یادآور شد: طبق دستور نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی از پروژه‌های این شهرستان نیز بازید می‌کنیم و پس از آن با کوچکی‌نژاد و جعفرزاده نمایندگان مردم رشت نیز جلسه می‌گذاریم تا مشکلات ورزشی شهرستان‌های مذکور تا حد مقدورات حل و فصل شود.

هاشمی با اشاره به این که در برنامه ششم توفیقات بسیار خوبی در حوزه مالیات بر ارزش افزوده داشتیم، اظهار کرد: مالیات بر ارزش افزوده ۲۷ صدم درصد تصویب شد و هم‌چنین تخفیف مالیاتی برای بخش‌خصوصی که به ورزش کمک می‌کنند به عنوان معافیت مالیاتی مورد تصویب قرار گرفت.

او رشد در حوزه عمرانی ورزش را خوب دانست و بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود با توجه به این که در سه سال گذشته حدود یک‌هزار پروژه را به پایان رساندیم در ایام دهه فجر نزدیک به ۱۰۵ پروژه با حضور وزیر ورزش و جوانان و مسوولان ورزشی به بهره‌برداری می‌رسانیم و تا یک ماه آینده تعداد پروژه‌های افتتاح شده کشور به یک‌هزار و 100 پروژه از ابتدای دولت تدبیر و امید می‌رسد.

معاون سلطانی‌فر سرانه فضای ورزشی گیلان را از متوسط کشوری چند سانتی‌متر عقب دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان گیلان در تلاش هستند در بودجه‌های سال آینده به سرانه متوسط کشوری و حتی استاندارد واقعی دست یابند.

وی با بیان این که اکنون سرانه فضای ورزشی گیلان حدود ۶۳ یا ۶۴ سانتی‌متر است، گفت: سرانه ورزشی کشور حدود ۷۳ یا ۷۴ سانتی‌متر بوده یعنی حدود ۱۰ سانتی‌متر اختلاف است.

به گزارش ایسنا، هاشمی با اشاره به این که برای پروژه‌های با پیشرفت فیزیکی 80، 90 و 95 درصد حدود 50 تا 60 درصد اعتبار اختصاص می‌دهیم، متذکر شد: اکنون حدود 20 درصد پروژه‌ها فعال شدند و پروژه‌هایی که پیشرفت پایینی دارند را از ابتدای سال ۹۶ آغاز می‌کنیم.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000