شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محجوب:

لزوم حداکثر کمک قانونی به کارگران پلاسکو/ دولت منابع بیمه بیکاری کارگران فاقد قرارداد را تامین کند

سرویس اجتماعی
رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر ضرورت کمک به کارگران بیکار شده پلاسکو، گفت: دولت می‌تواند ضمن عقد قرارداد با یکی از صندوق‌های بیمه‌ای، منابع بیمه بیکاری کارگرانی که از قبل حادثه تحت پوشش بیمه نبودند را تامین کند.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 08:49
لزوم حداکثر کمک قانونی به کارگران پلاسکو/ دولت منابع بیمه بیکاری کارگران فاقد قرارداد را تامین کند رییس فراکسیون کارگری مجلس با تاکید بر ضرورت کمک به کارگران بیکار شده پلاسکو، گفت: دولت می‌تواند ضمن عقد قرارداد با یکی از صندوق‌های بیمه‌ای، منابع بیمه بیکاری کارگرانی که از قبل حادثه تحت پوشش بیمه نبودند را تامین کند. http://cdn.icana.ir/d/019/74316.jpg لزوم,حداکثر,کمک,قانونی,به,کارگران,پلاسکو/,دولت,منابع,بیمه,بیکاری,کارگران,فاقد,قرارداد,را,تامین,کند Icana

علیرضا محجوب در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح وضعیت تعیین تکلیف کارگران بیکار شده پلاسکو، گفت: تعیین منابع برای کمک‌ به کارگران و کارفرمایان پلاسکو نیازمند مصوبه قانونی است، البته کارگران که از قبل حادثه بیمه‌پرداز بوده‌اند مشمول قانون بیکاری خواهند شد اما مسئولان اجرایی باید توجه داشته باشند که همه کارگران بیکار شده را دعوت به دریافت مستمری بیکاری نکنند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بر اساس مفاد قانون کار تمامی کارگران مشغول به کار در مرکز تجاری پلاسکو نمی‌توانند بیمه بیکاری دریافت کنند اما دولت می‌تواند با یکی از صندوق‌های بیمه قراردادی را منعقد کرده و منابعی را در اختیار آنها قرار دهد تا به افرادی که از قبل حادثه تحت پوشش بیمه نبودند، بیمه بیکاری داده شود.

وی افزود: باید مراقب بود تا از منابع صندوق بیمه تامین اجتماعی که متعلق به کارگران است مبلغی برای بیمه بیکاری کارگرانی که حق بیمه پرداخت نکردند پرداخت نشود زیرا این برخلاف قانون است، در قانون تاکید شده اگر برای بیمه‌شدگان حادثه غیر مترقبه رخ دهد باید بیمه بیکاری بلافاصله پرداخت شود.

محجوب با بیان اینکه آمار مشخصی از تعداد کارگران بیکار شده پس از حادثه پلاسکو اعلام نشده است، گفت: در روزهای آتی باید تکلیف حادثه‌دیدگان و آواربرداری مشخص شود و پس از آن برای بازماندگان این حادثه و کارگرانی که بیکار شده‌اند برنامه‌ای مدون شود.

 رییس فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: حداکثر کمک با حداکثر بهره‌ای که از قانون می‌توان گرفت برای حادثه‌دیدگان و مجموعه کارگران پلاسکو باید به کار گرفته شود، حادثه‌دیدگان پلاسکو تهران با حادثه‌دیدگان اتفاقات غیرمترقبه سایر شهرها و استان‌ها متفاوت نخواهند بود بنابراین هر آنچه قانون پیش‌بینی کرده باشد باید عملیاتی شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر