هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
منصوری:

راهکار حذف خودروهای بی کیفیت بازار رقابتی است/ایجاد آپشن جدید به معنای افزایش کیفیت نیست

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه راهکار حذف خودروهای بی کیفیت بازار رقابتی است، گفت:باید با استفاده از تجهیزات روز کیفیت خودروهای داخلی را افزایش داد، نه اینکه به بهانه افزودن یک آپشن گمان کرد که کیفیت خودروها افزایش یافته است.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 16:45
راهکار حذف خودروهای بی کیفیت بازار رقابتی است/ایجاد آپشن جدید به معنای افزایش کیفیت نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه راهکار حذف خودروهای بی کیفیت بازار رقابتی است، گفت:باید با استفاده از تجهیزات روز کیفیت خودروهای داخلی را افزایش داد، نه اینکه به بهانه افزودن یک آپشن گمان کرد که کیفیت خودروها افزایش یافته است. http://cdn.icana.ir/d/019/201608106582628947.jpg راهکار,حذف,خودروهای,بی,کیفیت,بازار,رقابتی,است/ایجاد,آپشن,جدید,به,معنای,افزایش,کیفیت,نیست Icana

محمدرضا منصوری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار کیفیت خودروهای داخلی و این موضوع که سایپا ۱۱۱، ۱۳۲ و ۱۳۱، تیبا و تیبا هاچ‌بک، سمند، ام‌وی‌ام S ۱۱۰ و ۵۵۰ ، پژو پارس و ۴۰۵ و لیفان X۶۰ در پایین ترین سطح کیفی قرار دارند، گفت: مصرف‌کنندگان از کیفیت پایین برخی از خودروهای داخلی ناراضی هستند، با این وجود به دلیل انحصاری بودن بازار خودروی ایران، انتخابی جز خرید این محصولات بی‌کیفیت ندارند.

نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی، افزود: انحصاری بودن فرآیند تولید خودرو در ایران، مشتری‌مدار نبودن و عدم انجام هزینه‌های لازم برای ارتقای کیفیت، از دلایل پایین بودن کیفیت برخی از خودروهای تولیدی است.

خودروهای داخلی باید  به سمت کیفیت و استاندارد جهانی حرکت کنند

منصوری با بیان اینکه امروز خودروهای داخلی باید  به سمت کیفیت و استاندارد حرکت کنند، ادامه داد: اگر خودروسازان تطبیق با استانداردهای جهانی را محور فعالیت های خود قرار ندهند در ابتدای راه باقی خواهند ماند و از قافله پیشرفت جهانی عقب می مانند.

وی با اشاره به اینکه با قراردادهای جدید خودرویی با خوروسازان دنیا باید رقابت پذیری در بازار خودرو افزایش یابد، یادآور شد:در صورتی که شرایط رقابت فراهم شود و تعرفه ها متعادل شود عرضه و تقاضا قیمت را مشخص می کند و بازار خودرو از شرایط انحصاری خارج می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با اشاره به انعقاد قراردادهای جدید خودروی توسط وزارت صنعت و خودروسازان، تصریح کرد:باید از شرایط جدید ایجاد شده در کشور برای انتقال فناوری به داخل استفاده کرد و با استفاده از تجهیزات روز کیفیت خودروهای داخلی را افزایش داد، نه اینکه به بهانه افزودن یک آپشن گمان کرد که کیفیت خودروها افزایش یافته است./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط