شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
بهادری:

تورم تک رقمی افق روشنی در اقتصاد کشور است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم تک رقمی در سال جاری افق روشنی در برابر اقتصاد کشور قرار داده است و تداوم آن در سال آینده سرمایه گذاری در بخش های مختلف را افزایش می دهد.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 18:40
تورم تک رقمی افق روشنی در اقتصاد کشور است نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: تورم تک رقمی در سال جاری افق روشنی در برابر اقتصاد کشور قرار داده است و تداوم آن در سال آینده سرمایه گذاری در بخش های مختلف را افزایش می دهد. http://cdn.icana.ir/d/019/108395.jpg تورم,تک,رقمی,افق,روشنی,در,اقتصاد,کشور,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سیدهادی بهادری افزود: تک رقمی شدن نرخ تورم می تواند بستری مناسب برای توسعه اقتصادی کشور، احیا و فعالیت واحدهای صنعتی و ایجاد اشتغال فراهم کند.
وی با اشاره به اینکه افزایش ارزش پول کشور از دیگر آثار تورم تک رقمی است، گفت: ایران یکی از دیرپاترین نرخ های تورم در جهان را داراست و در چهار دهه گذشته همواره نرخ تورم در حال افزایش بوده است.
وی با بیان اینکه کشور در دولت قبل، سال های متمادی با تورم های بالا مواجه بوده است، افزود: آغاز به کار دولت یازدهم با تورم 40 درصدی همراه بود اما با تدبیر دولتمردان نرخ تورم کاهش یافته است.
به گزارش ایرنا، نرخ تورم سال آینده در حالی تک رقمی پیش بینی شده است که بررسی ها نشان می دهد در 39 سال گذشته کشور تنها 2 سال نرخ تورم تک رقمی را تجربه کرده است.
پیش بینی‌های صورت گرفته در قالب لایحه بودجه نیز دلالت بر آن دارد که تورم در ایران در سال آینده به هفت تا هشت درصد برسد و در صورت تحقق این پیش بینی ایران برای نخستین بار در چهار دهه اخیر شاهد تورم تک رقمی در 2 سال پیاپی خواهد بود.
بالاترین نرخ تورم در چهار دهه اخیر مربوط به سال 1374است و در این سال آمارهای اعلامی بانک مرکزی نشان داد که نرخ تورم 49.4 درصد افزایش یافته است.
به گزارش ایرنا، روند کاهشی نرخ تورم از سال 1392 شمسی و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید آغاز و ایران هر سال با تورمی کمتر از سال قبل روبرو شد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000