هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:

بهترین راه جبران کم کاری در بناهای تاریخی جذب سرمایه از بخش خصوصی است

سرویس دیگر رسانه‌ها
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه جبران کم کاری در بناها و بافت های تاریخی، جذب سرمایه های بخش خصوصی است که بتواند علاوه بر نو سازی و مرمت در آنها فعالیت اقتصادی هم انجام شود.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 18:39
بهترین راه جبران کم کاری در بناهای تاریخی جذب سرمایه از بخش خصوصی است عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بهترین راه جبران کم کاری در بناها و بافت های تاریخی، جذب سرمایه های بخش خصوصی است که بتواند علاوه بر نو سازی و مرمت در آنها فعالیت اقتصادی هم انجام شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201701103016335552.jpg بهترین,راه,جبران,کم,کاری,در,بناهای,تاریخی,جذب,سرمایه,از,بخش,خصوصی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت از روابط عمومی صندوق احیای اماکن تاریخی و فرهنگی، حجت‌الاسلام سیدصادق طباطبایی‌نژاد اظهار کرد: اشتباهات عمیق و بزرگ ما در مدیریت میراث فرهنگی و بناهای تاریخی کشور و ساماندهی این بخش چند سالی است که کاملا خود را نشان داده و البته در این حوزه افکار عمومی هم از حساسیت خوبی برخوردار شده اند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما الان در این بحث نسبت به عدم مدیریت صحیح در گذشته اطلاع و آگاهی کامل داریم و تقریبا بحثی در آن وجود ندارد. مساله ای که در میان است این که باید چه کاری انجام دهیم و چگونه آن روند را جبران کنیم.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد: بهترین راه جبران کم کاری در بناها و بافت های تاریخی جذب سرمایه از بخش خصوصی است که بتواند هم باعث نوسازی و مرمت این بافت ها شود و هم یک فعالیت اقتصادی در دل این بخش ها ایجاد شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس تاکید کرد: ظرفیت صنعت گردشگری کشور و نقش بسیار پر رنگ و جدی که احیای بافت ها و بناهای تاریخی که در این صنعت دارد، سرمایه گذاری در این حوزه را توجیه پذیر و افق مثبتی برای آن ایجاد می شود.

طباطبایی‌نژاد گفت: اکنون شهرها و کلانشهرهای ما به شکل مشهود نیازمند یک تحول فرهنگی و هویتی هستند که احیای بناهای تاریخی یکی از مهمترین فاکتورهای این تغییر است.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000