آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
امروز صورت گرفت؛

نشست برخی از نمایندگان با مسئولان برای بررسی حادثه پلاسکو

سرویس اقتصادی
نمایندگان مجلس با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو از نزدیک به بررسی ابعاد حادثه پرداختند.
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 19:12
نشست برخی از نمایندگان با مسئولان برای بررسی حادثه پلاسکو نمایندگان مجلس با حضور در محل حادثه ساختمان پلاسکو از نزدیک به بررسی ابعاد حادثه پرداختند. http://cdn.icana.ir/d/019/201701105086123439.jpg نشست,برخی,از,نمایندگان,با,مسئولان,برای,بررسی,حادثه,پلاسکو Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، جمعی از نمایندگان ظهر امروز شنبه (2 بهمن ماه) با حضور در محل حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو از نزدیک به بررسی ابعاد مختلف این حادثه پرداختند.

در این نشست محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو گفت: طبق دستور ریاست مجلس و حسب وظیفه نظارتی کمیسیون های اجتماعی، عمران، شوراها و بهداشت وظیفه داریم موضوع حادثه ساختمان پلاسکو را پیگیری کنیم.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارش کمیسیون های تخصصی مجلس در خصوص این حادثه هفته آینده در مجلس قرائت خواهد شد، افزود: برای تکمیل گزارش ها باید بررسی های جامع و کاملی صورت بگیرد.

وی با انتقاد از اینکه در حال حاضر بیش از ده میلیون نفر در ساختمان های فرسوده زندگی می کنند، تصریح کرد: باید فکری اساسی برای ساختمان های فرسوده صورت بگیرد زیرا بی توجهی به آن ها نتایجی مانند پلاسکو در بر خواهد داشت.

در ادامه این نشست شهرام کوسه غراوی عضو دیگر کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر ضرورت مدیریت قبل بحران و بعد بحران گفت: متاسفانه ما همیشه بعد از بحران ها تصمیم گرفته ایم.

نماینده مردم مینودشت، کلاله و گالیکش در مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه ما برنامه بلندمدت نداریم و به همین دلیل متاسفانه همواره مشکلات بسیاری را متحمل می شویم.

وی با بیان اینکه اتفاق رخ داده برای ساختمان پلاسکو باید برای آینده درس شود، تصریح کرد: تمهیدات لازم باید اندیشیده شود تا دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

در ادامه این نشست علی نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به تشکیل ستاد بحران در خصوص زلزله بم گفت: در زلزله بم تشکیل ستاد بحران 11 ساعت به طول انجامید اما خوشبختانه در این حادثه ستاد بحران خیلی سریع تشکیل جلسه داده است.

وی ادامه داد: مدیریت بحران در حال حاضر نیازمند یک هماهنگی ویژه است، افزود: ما در حال حاضر تیم های روانپزشکان ایران را فعال نگه داشته ایم زیرا در پی این حادثه بسیاری از افراد و خانواده های قربانیان این حادثه امکان دارد تعادل خود را از دست بدهند.

گفتنی است رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ضمن تسلیت به مناسبت شهادت برخی از آتش نشان ها در این حادثه گفت: امداد و نجات اولویت ما بوده اما باید به از دست رفتن شغل بیش از 3500 نفر در پی این حادثه توجه کنیم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید رسیدگی به امور مصدومان و بازماندگان حادثه ساختمان پلاسکو خارج از روال اداری صورت بگیرد و باید از محل مناسبی برای اشتغال این عزیزان فکری شود.

خضری با بیان اینکه پیشگیری بسیار حائز اهمیت است، گفت: در حال حاضر بیش از 3 هزار نقطه در سطح تهران ساختمان های غیر مستحکم و فرسوده داریم.

در ادامه این نشست رضا شیران خراسانی دیگر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به نابودی شغل بسیاری از افراد شاغل در ساختمان پلاسکو گفت: باید هرچه سریع تر فکری برای اشتغال این افراد صورت بگیرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وضعیت ساختمان های فرسوده در مشهد به مراتب سخت تر است، افزود: متاسفانه بسیاری از شهرهای کشور با مشکلاتی همچون ساختمان پلاسکو درگیر هستند.

در ادامه این نشست فرج الله رجبی دیگر عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه می دانیم درجه حرارت در ساختمان فرو ریخته پلاسکو بسیار بالا است اما امکان حیات را صفر نمی کنیم، گفت: نباید جستجو برای نجات مصدومان متوقف و آواربرداری انجام شود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مستند سازی اقدامات انجام شده در سازمان شهرداری به عنوان نمونه مستند اعلام می شود و به لحاظ عملیاتی باید مشخص شود چه اقداماتی تاکنون صورت گرفته است.

گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد تمامی مسئولان گزارش عملکرد خود را به کمیسیون عمران مجلس تقدیم کنند و گزارشی نهایی تقدیم مجلس شود.

لازم به ذکر است علاوه بر نمایندگان مجلس رئیس ستاد بحران، رئیس سازمان اورژانس کشور و مسئولانی از هلال احمر و وزارتخانه های کشور، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و ... حضور داشتند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000