هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
محمدی:

تیغ‌زنی دانش‌آموزان رخدادی اجتماعی است/ لزوم پررنگ شدن ارزش‌های اعتقادی در مباحث تربیتی

سرویس فرهنگی
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئله تیغ‌زنی دانش آموزان را یک رخداد اجتماعی دانست و تصریح کرد: معلمان باید با استفاده از روش‌های مناسب تربیتی مبتنی بر یافته‌های علمی دنیا و ارزش‌های اعتقادی زمینه رفع چنین آسیب‌هایی را به وجود آورند.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 09:48
تیغ‌زنی دانش‌آموزان رخدادی اجتماعی است/ لزوم پررنگ شدن ارزش‌های اعتقادی در مباحث تربیتی نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اعتقاد دارد مسئله تیغ‌زنی دانش آموزان را یک رخداد اجتماعی دانست و تصریح کرد: معلمان باید با استفاده از روش‌های مناسب تربیتی مبتنی بر یافته‌های علمی دنیا و ارزش‌های اعتقادی زمینه رفع چنین آسیب‌هایی را به وجود آورند. http://cdn.icana.ir/d/019/201606108576545292.jpg تیغ‌زنی,دانش‌آموزان,رخدادی,اجتماعی,است/,لزوم,پررنگ,شدن,ارزش‌های,اعتقادی,در,مباحث,تربیتی Icana

داود محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اشاره به برخی گزارش‌های منتشر شده در خصوص خودزنی برخی دانش‌آموزان در مدارس از جمله تیغ زنی در سال‌های اخیر، گفت: متاسفانه این موضوع در برخی از شهرهای کشورمان رخ داده و ضرورت دارد دلایل بروز آن دقیق و علمی بررسی شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصل بروز چنین آسیبی در مدارس به وزارت آموزش و پرورش مربوط نیست، اظهار کرد: مسئله تیغ زنی یک رخداد اجتماعی است ولی وقتی چنین آسیبی به مدرسه کشیده می‌شود آموزش و پرورش هم مسئول رسیدگی به آن قلمداد می‌شود.

آمار تیغ زنی در جامعه زیاد نیست ولی برازنده نیست

وی ضمن تاکید بر اینکه موضوع تیغ زنی امری رایج در کشورهای غربی است و شیوع آن نرخ بالایی در بین افراد جامعه غربی دارد، ادامه داد: با وجود تعداد ناچیز آسیب‌هایی مانند تیغ زنی دانش آموزان، باید گفت که این مهم برازنده کشورمان نیست لذا باید در جهت رفع چنین آسیبی اقدام جدی شود.

محمدی با اشاره به اینکه نباید مسئله تیغ زنی را مرتبط با  محیط مدرسه یا حاصل بی‌توجهی معلمان دانست، افزود: متاسفانه باید اذعان کرد که بروز آسیب تیغ‌زنی در بین دانش آموزان، محصول شرایط نابسامان روحی است که برون‌داد آن منجر به آسیب رساندن به جسم افراد می‌شود؛ افراد در این حالت قصد خودکشی ندارند  بلکه یک حالت روانی است که با برون‌ریزی خشم‌شان به آرامش دست پیدا می‌کنند.

یکی از مولفه‌های آسیب‌های اجتماعی؛ توجه به آموزش بیش و پیش از پرورش

عضو هیأت رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه امروزه توجه به آموزش بیش و پیش از پرورش است، اظهار کرد: این مهم علاوه بر عرصه آموزشی کشور، در خانواده‌ها نیز دیده می‌شود؛ البته برای رفع چنین مشکلی باید بودجه کافی را به منظور تحقق اهداف پرورشی در مدارس به آموزش و پرورش اختصاص داد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اگر ریشه‌یابی دقیق نسبت به آسیب تیغ‌زنی صورت بگیرد، حتما نقش خانواده‌ها در آن مشخص خواهد شد؛ در این بین مواردی مانند عدم توجه به تربیت اسلامی نیز از دیگر دلایل بروز چنین آسیب‌هایی است.

لزوم استفاده معلمان از روش‌های مناسب تربیتی مبتنی بر یافته‌های علمی دنیا و ارزش‌های اعتقادی

وی با اشاره به اینکه اطلاع رسانی درباره تیغ زنی دانش آموزان باید موجب توجه به ریشه‌های چنین آسیبی شود، ادامه داد: متاسفانه امروزه با گستردگی رسانه‌ها، وجود شبکه‌های ماهواره‌ای و غیره تحولات و دگرگونی‌هایی در جامعه رخ داده که زمینه نگرانی اجتماعی را فراهم کرده است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ضمن بیان اینکه ضرورت ایجاد ارتباط سازنده بین معلمان و دانش آموزان اهمیت زیادی یافته است، خاطرنشان کرد: امروزه معلمان باید بیشتر به دانش‌آموزان نزدیک شوند و در این بین با استفاده از روش‌های مناسب تربیتی مبتنی بر یافته‌های علمی دنیا و ارزش‌های اعتقادی زمینه رفع چنین آسیب‌هایی را بوجود آورند./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000