هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
فلاحت پیشه در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست شورای امنیت درباره ایران:

حربه غربی ها برای محروم کردن ایران از فرصت های اقتصادی و سیاسی/آمریکا به دنبال تأخیر انداختن در زمان شکست تحریم های هسته ای است

سرویس سیاسی
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: غربی ها با فرافکنی و جنجال سازی علیه ایران به دنبال آن هستند که زمان شکست تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را به تأخیر انداخته و تحریم های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنند.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 09:41
حربه غربی ها برای محروم کردن ایران از فرصت های اقتصادی و سیاسی/آمریکا به دنبال تأخیر انداختن در زمان شکست تحریم های هسته ای است عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: غربی ها با فرافکنی و جنجال سازی علیه ایران به دنبال آن هستند که زمان شکست تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را به تأخیر انداخته و تحریم های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنند. http://cdn.icana.ir/d/019/201607106383214608.jpg حربه,غربی,ها,برای,محروم,کردن,ایران,از,فرصت,های,اقتصادی,و,سیاسی/آمریکا,به,دنبال,تأخیر,انداختن,در,زمان,شکست,تحریم,های,هسته,ای,است Icana

حشمت الله فلاحت پیشه در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره ایران، گفت: بر اساس توافق هسته ای قرار بود که تمام تحریم ها با آغاز اجرای برجام شکسته شود، اما متأسفانه تاکنون این امر صورت نگرفته است.

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس برجام، جمهوری اسلامی به تمام تعهدات و تکالیف خود کاملا عمل کرده و تنها نهادی که باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهد، آژانس بین المللی انرژی اتمی است و قطعا موارد مطروحه از سوی کشورهای غربی ادعاهای بی پایه و اساس است.

وی گفت: غربی ها با فرافکنی و جنجال سازی علیه ایران به دنبال آن هستند که زمان شکست تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی را به تأخیر انداخته و تحریم های جدیدی را علیه کشور ایجاد کنند.

فلاحت پیشه ادامه داد: رویکرد جمهوری اسلامی در مدت اخیر، رفتاری مبتنی بر تعامل بین المللی را در پیش گرفته است و این مسئله مانع بزرگی برای سوء استفاده غربی ها از روند اجرای برجام شده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به ادعای کشورهای غربی درباره نقض قطعنامه های شورای امنیت ازسوی ایران درباره محدودیت‌های مسافرتی، گفت: ایران قبلا از اجرای برجام، کانون رفت و آمدهای دیپلماتیک و عملکرد راهبردی بوده و بعد از اجرای برجام نیز جمهوری اسلامی به کانون فرصت های تازه اقتصادی تبدیل شد، که تعاملات تجاری و اقتصادی با کشورمان صورت گرفت.

وی تصریح کرد: با توجه به این موضوعات و گشایش های غربی ها در تلاش برای محروم کردن ایران از بهره گیری از این فرصت های اقتصادی و سیاسی هستند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه نشستی با موضوع بررسی وضعیت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تأیید توافق هسته‌ای ایران برگزار کرد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در این نشست، ادعا کرد ایران، علی‌رغم پایبندی به برجام، کماکان محدودیت‌های مسافرتی در نظر گرفته شده در قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا می‌گذارد.

نماینده انگلیس نیز ایران را به بر هم زدن ثبات در منطقه و ارسال سلاح برای حزب‌الله متهم کرد. وی گفت که اقدامات ایران در منطفه نشان می‌دهد که ایران در اندیشه دامن زدن تنش‌ها است نه خاموش کردن آن.

نماینده فرانسه نیز با بیان اینکه ایران مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کرده ادعاهای نماینده‌های انگلیس و آمریکا را تکرار کرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000