هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نقوی حسینی در واکنش به ادعای نقض قطعنامه از سوی ایران درباره محدودیت‌های مسافرتی:

نقش برجسته سردار سلیمانی در حفظ وحدت سرزمینی کشورهای منطقه/تفسیرهای جهت‌دار آمریکایی برای اتهام زنی علیه ایران

سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: سردار سلیمانی نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته، بنابر این فضاسازی در نشست رسمی شورای امنیت، با هدفی جزء بهانه جویی برای فشار مضاعف بر ایران نیست.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 08:02
نقش برجسته سردار سلیمانی در حفظ وحدت سرزمینی کشورهای منطقه/تفسیرهای جهت‌دار آمریکایی برای اتهام زنی علیه ایران سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: سردار سلیمانی نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته، بنابر این فضاسازی در نشست رسمی شورای امنیت، با هدفی جزء بهانه جویی برای فشار مضاعف بر ایران نیست. http://cdn.icana.ir/d/019/201611107362863994.jpg نقش,برجسته,سردار,سلیمانی,در,حفظ,وحدت,سرزمینی,کشورهای,منطقه/تفسیرهای,جهت‌دار,آمریکایی,برای,اتهام,زنی,علیه,ایران Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره ایران، گفت: با توجه به اینکه ایران به تمام تعهدات خود در حوزه برجام عمل کرده و غربی ها در مقابل عمل صادقانه کشورمان قرار گرفته اند، این کشورها به دنبال بهانه جویی و یافتن مسیرهایی برای نشان دادن نقض عهد از سوی جمهوری اسلامی هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از آنجایی که جمهوری اسلامی دقیقا به تعهدات خود در توافق  هسته ای عمل کرده، طبیعی است که کشورهای آمریکایی و غربی ها به دنبال مواردی هستند که با تفسیرهای سیاسی و جهت دار ایران را متهم نقض برجام کنند، از این رو مواردی مانند توسعه موشکی، نقض حقوق بشر و مسئله محدودیت های مسافرتی را مطرح می کنند.

وی گفت: سردار سلیمانی نقش مهمی در مقابله با گروه های تروریستی و حفظ وحدت سرزمینی کشورها در منطقه داشته، بنابر این فضاسازی و اظهارات کشورهای غربی در نشست رسمی شورای امنیت، با هدفی جزء بهانه جویی برای فشار مضاعف بر ایران نیست.

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکایی ها در سیاست های منطقه خود در سوریه، عراق، لبنان و یمن با ناکامی های شدیدی مواجه شدند که این مسئله برای این کشور غیرقابل تحمل است، از این رو به دنبال آن هستند با این گونه اظهارات و محدودیت سازی ها، مشکلات خود را جبران کنند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد بامداد پنجشنبه نشستی با موضوع بررسی وضعیت قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل متحد در تأیید توافق هسته‌ای ایران برگزار کرد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در این نشست، ادعا کرد ایران، علی‌رغم پایبندی به برجام، کماکان محدودیت‌های مسافرتی در نظر گرفته شده در قطعنامه‌های شورای امنیت را زیر پا می‌گذارد.

نماینده انگلیس نیز ایران را به بر هم زدن ثبات در منطقه و ارسال سلاح برای حزب‌الله متهم کرد. وی گفت که اقدامات ایران در منطفه نشان می‌دهد که ایران در اندیشه دامن زدن تنش‌ها است نه خاموش کردن آن.

نماینده فرانسه نیز با بیان اینکه ایران مفاد توافق هسته‌ای را رعایت کرده ادعاهای نماینده‌های انگلیس و آمریکا را تکرار کرد./

پایان پیام

 

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000