هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نمایندگان مجلس تأکید کردند؛

قطعنامه 2231 بازیچه دست غرب؛ تابوسازی آمریکایی از آزمایش موشک ایرانی

سرویس سیاسی
نمایندگان مردم در خانه ملت، تأکید کردند که فعالیت های موشکی ایران به هیچ وجه به توافق هسته ای مربوط نمی شود و اظهارات مقامات غربی با هدف انحراف افکار عمومی کشورهای بین المللی صورت می گیرد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 10:40
قطعنامه 2231 بازیچه دست غرب؛ تابوسازی آمریکایی از آزمایش موشک ایرانی نمایندگان مردم در خانه ملت، تأکید کردند که فعالیت های موشکی ایران به هیچ وجه به توافق هسته ای مربوط نمی شود و اظهارات مقامات غربی با هدف انحراف افکار عمومی کشورهای بین المللی صورت می گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701109820219569.jpg قطعنامه,2231,بازیچه,دست,غرب؛,تابوسازی,آمریکایی,از,آزمایش,موشک,ایرانی Icana

خبرگزاری خانه ملت؛ گروه سیاسی؛ «جفری فلتمن»، معاون سیاسی دبیر کل سازمان ملل متحد در اظهاراتی در نشست اخیر شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد گزارشی مبنی بر اینکه ایران مفاد هسته‌ای یا موشکی قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده باشد وجود نداشته است. این در حالی است که کشورهای غربی مدعی شده‌اند آزمایش‌های موشکی بالستیک ایران نقض قطعنامه 2231 سازمان ملل در خصوص توافق هسته‌ای است.

طبق قطعنامه 2231، دبیر کل سازمان ملل موظف است هر 6 ماه یک بار نقض تحریم‌های جاری سازمان ملل توسط ایران را به شورای امنیت گزارش دهد.

این قطعنامه ایران را از آزمایش کردن «موشک‌های طراحی‌شده برای قابلیت حمله کلاهک‌های هسته‌ای» منع می‌کند؛ ایران تأکید می‌کند هیچ یک از موشک‌های این کشور برای قابلیت حمل کلاهک‌های هسته‌ای طراحی نشده است و بنابراین برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران هیچ مغایرتی با موارد تعریف شده در قطعنامۀ 2231 شورای امنیت و پیوست‌های آن ندارد و لذا ادعای نقض این قطعنامه مردود است.

حال تعدادی از نمایندگان به تشریح رویکرد ایران در تقویت بنیه دفاعی کشور پرداخته اند.

 

توان موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با غربی ها نیست/توان دفاعی خط قرمز جمهوری اسلامی محسوب می شود

جهانبخش محبی نیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: به طور حتم این ادعاها با هدف افزایش فشار سیاسی از سوی کشورهای غربی بر علیه جمهوری اسلامی صورت می گیرد، متأسفانه غربی ها در چند سال اخیر رویکرد بهانه گیری درباره مسائل مختلف ایران را پیش گرفته اند و این مسئله موجب شده که بعد از مذاکرات و توافق هسته ای، آن ها موضوعات دیگری از جمله فعالیت موشکی را مطرح می کنند.

محبی نیا در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه ملت 34067511/11/2016 1:11:39 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611106657029143_Thum.jpgبیست و دومین دوره نمایشگاه مطبوعات
محبی نیا در بازدید از غرفه خبرگزاری خانه  ملت

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کشورهای غربی درباره فعالیت موشکی ایران مدعی هستند که موشک های تولیدی ایران قابلیت حمل کلاهک های هسته ای را دارد و این مسئله نقض قطعنامه 2231 است، اما جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده که فعالیت های موشکی ایران در راستای تقویت حوزه دفاعی کشور است.

وی افزود: آمریکایی ها بعد از توافق هسته ای حتی یک بار مسئله آزمایش موشکی ایران را به شورای امنیت بردند، که در نهایت اعضای این شورا رأی به نفع جمهوری اسلامی دادند، اما غربی ها دست از جنجال سازی و فرافکنی علیه ایران بر نمی دارند.

محبی نیا ادامه داد: قطعا مسئله توان دفاعی و موشکی ایران به هیچ وجه قابل مذاکره با غربی ها نیست و جمهوری اسلامی از تقویت این حوزه باز نمی ایستد، زیرا یکی از مولفه های امنیت برای هر کشوری تقویت بنیه دفاعی است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان اینکه فعالیت های موشکی یکی از خطوط قرمز جمهوری اسلامی است، افزود: قطعا جمهوری اسلامی تحت تأثیر فرافکنی و جو ایران هراسی آمریکا و کشورهای غربی از مواضع به حق خود کوتاه نمی آید.

 

فعالیت موشکی ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱ نیست/تأکید اصل ۵۱ منشور سازمان ملل بر تقویت صنعت دفاعی کشورها

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: به طور حتم اگر در برابر کشورهای غربی و زیاده خواه عقب نشینی کنیم، قطعا آن ها نه تنها به مسائل دفاعی کشور، بلکه در کوچک ترین موضوعات داخلی ما نیز دخالت می کنند.

جلیل رحیمی جهان آبادی 3406751/8/2017 10:44:38 AMhttp://media.icana.ir/Image/2017/01/201701100128176159_Thum.jpg
جلیل رحیمی جهان آبادی

نماینده مردم تربت جام و تایباد در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه فعالیت های موشکی جمهوری اسلامی به هیچ وجه نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت نیست، ادامه داد: در این قطعنامه ایران از طراحی و تولید موشک های دارای قابلیت حمل کلاهک هسته ای منع شده، از این رو تمام کشورهای غربی می دانند که رویکرد صنعت موشکی جمهوری اسلامی، دفاعی است و هیچ یک از تولیدات ایران از این قابلیت برخوردار نیستند.

وی گفت: بر اساس قوانین بین المللی هر کشوری حق تقویت قدرت بازدارندگی و دفاعی خود را دارد و کشورها بر اساس اصل 51 منشور سازمان ملل متحد درباره دفاع مشروع، حق دارند توان دفاعی خود را بالا ببرند.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: فضاسازی و اقدامات کشورهای غربی درباره صنعت موشکی ایران تنها با هدف تأمین منافعشان در منطقه صورت می گیرد و قطعا حتی اگر ایران در این رابطه نیز با غربی ها مذاکره کرده و توافق صورت گیرد، آن ها مسائل دیگری را برای فشار بر ایران مطرح می کنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، گفت: قطعا دستگاه دیپلماسی کشورمان باید با قدرت از توان دفاعی و قدرت بازدارندگی کشور دفاع کند و به کشورهای غربی اجازه ورود به این موضوعات را ندهد.

 

فعالیت موشکی ایران به هیچ وجه به برجام مربوط نمی شود/توسعه دفاعی لازمه امنیت هر کشور است

مرتضی صفاری نطنزی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به فضاسازی کشورهای غربی در نشست اخیر شورای امنیت درباره فعالیت موشکی ایران، گفت: قطعا فعالیت های موشکی ایران به هیچ وجه به توافق هسته ای مربوط نمی شود و اظهارات مقامات غربی با هدف انحراف افکار عمومی کشورهای بین المللی صورت می گیرد.

مرتضی صفاری نطنزی 34067511/7/2016 5:38:50 PMhttp://media.icana.ir/Image/2016/11/201611108118021299_Thum.jpg
مرتضی صفاری نطنزی

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اساسا امنیت هر کشوری به میزان و سطوح توان دفاعی آن بستگی دارد، از این رو هیچ کشوری حق دخالت در امور امنیتی دیگران را ندارد.

وی تصریح کرد: قوانین بین المللی و منشور ملل متحد تمام کشورها را مجاز به تقویت بنیه دفاعی و نظامی می داند، بنابراین ورود آمریکا و برخی کشورها غربی به مسئله فعالیت های موشکی و دفاعی ایران، غیرقانونی و بی جا است.

صفاری نطنزی ادامه داد: در چند سال اخیر برخی کشورهای فرامنطقه ای و غربی سرمایه گذاری گسترده ای را در منطقه برای تأمین منافعشان صورت دادند، اما نفوذ و قدرت ایران، دستاوردهای این کشورها را به شکست سنگینی تبدیل کرد، که این مسئله در شرایط کنونی در سوریه و عراق قابل لمس است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: حال غربی ها برای فشار آوردن بر ایران جهت تغییر رویه و رویکرد منطقه ای جمهوری اسلامی، دست به سیاه نمایی و فرافکنی درباره مسائلی مانند قدرت موشکی ایران می زنند، این در حال است که کارشناسان این حوزه بارها تأکید کرده اند که رویکرد صنعت موشکی ایران، دفاعی و بازدارنده است./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000