آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
اعزازی:

بخش کشاورزی در کشور مظلوم است

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم بناب در مجلس گفت: بخش کشاورزی در کشور مظلوم است.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 10:58
بخش کشاورزی در کشور مظلوم است نماینده مردم بناب در مجلس گفت: بخش کشاورزی در کشور مظلوم است. http://cdn.icana.ir/d/019/49220.jpg بخش,کشاورزی,در,کشور,مظلوم,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ضیاء الله اعزازی عصر شنبه در جلسه کارگروه آب و کشاورزی شهرستان بناب گفت: دولت در مقابل عملکرد کشاورزانی که اقدام به اصلاح الگوی کشت کرده اند به تعهدات خود عمل نکرده است.

وی سپس افزود: اگر در طرح اصلاح الگوی کشت و کاهش مصرف آب کشاورزی معیشت کشاورزان لحاظ نشود در حق آن ها اجحاف شده و نتایج احیای دریاچه ارومیه نیز عقیم خواهد ماند.

اعزازی در ادامه با تأکید بر اصلاح الگوی مصرف آب شرب در کنار آب کشاورزی خاطرنشان کرد: مدیریت آب سد علویان باید بر اساس اهداف تعیین شده صورت بگیرد تا حوزه کشاورزی از بابت کاهش ۸ درصدی مصوبه شورای عالی آب کشور متضرر نشود.

وی افزود: کشاورزان منطقه طبق دستور مدیران ستاد احیای دریاچه ارومیه در جهت اصلاح الگوی کشت اقدام کرده اند و هر چند با کاهش درآمد مواجه شده اند اما متأسفانه دولت به تعهدات خود عمل نکرده است.

اعزازی گفت: در سال گذشته به علت بی نظمی در توزیع آب بین کشاورزان مزارع و بخصوص گندم زارهای این شهرستان خشکیدند و اگر برای کشت بهاره نیز به موقع آب تحویل کشاورزان نشود، شاهد تکرار خسارات وارده در منطقه خواهیم بود.

به گزارش مهر وی با بیان اینکه معیشت جایگزین کشاورزان واقع در حاشیه دریاچه ارومیه تأمین نشده است؛ تصریح کرد: اصلاح الگوی کشت و کاهش مصرف در آب کشاورزی برای کشاورزان منطقه گران تمام شده و اگر معیشت آنان لحاظ نشود در حق آنان اجحاف شده و نتایج حاصل از اجرای طرح های ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز عقیم خواهد ماند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار