هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
گرمابی:

اولتیماتوم به خودروسازان برای افزایش کیفیت/تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد

سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد، گفت:باید جدول زمانی برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی تعیین شده و به خودروسازان اولتیماتوم داده شود.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 13:12
اولتیماتوم به خودروسازان برای افزایش کیفیت/تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد، گفت:باید جدول زمانی برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی تعیین شده و به خودروسازان اولتیماتوم داده شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201604103108515046.jpg اولتیماتوم,به,خودروسازان,برای,افزایش,کیفیت/تعرفه,های,گمرکی,واردات,خودرو,باید,به,تدریج,کاهش,یابد Icana

حمید گرمابی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگزاری خانه ملت، با اشاره به انتشار کیفیت خودروهای تولید داخل و این موضوع که سایپا ۱۱۱، ۱۳۲ و ۱۳۱، تیبا و تیبا هاچ‌بک، سمند، ام‌وی‌ام S ۱۱۰ و ۵۵۰ ، پژو پارس و ۴۰۵ و لیفان X۶۰ در پایین ترین سطح کیفی قرار دارند،  گفت:حمایت چندین ده ساله از خودروهای داخلی صورت گرفته و تعرفه های گمرکی بالایی که برای واردات خودرو تعیین شده، در راستای حمایت از خودروسازی است، البته اندکی تعرفه خودروهای داخلی کاهش یافته که پس از افزایش قیمت دلار این تعرفه ها برای واردات همچنان بالا است.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید جدول زمانی برای افزایش کیفیت خودروهای داخلی تعیین شده و به خودروسازان اولتیماتوم داده شود، افزود:پیش از این یک جدول زمانی برای خودروسازان تعیین کردند،تا با افزایش کیفیت خودروها، تعرفه واردات کاهش یابد، لذا اگر به دنبال افزایش کیفیت خودروهای داخلی هستیم باید با ایجاد یک حرکت، اجازه رقابت جدی تر به بازار خودرو داده شود.

تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد

گرمابی ادامه داد:خودروسازان داخلی باید بدانند که مردم حقی داشته و متوجه باشند، که مصرف کنندگان باید با یک هزینه معقول یک خودروی با کیفیت و قیمت مناسب خریداری کنند.

وی با بیان اینکه تعرفه های گمرکی واردات خودرو باید به تدریج کاهش یابد، یادآور شد:اکنون که کشور در شرایط پساتحریم قرار دارد، امکان ارتباط و تبادل اطلاعات با خودروسازان بزرگ جهان وجود دارد و خودروسازان داخلی می توانند به تدریج تکنولوژی را توسعه دهند و به تدریج با کاهش تعرفه های گمرکی بازار رقابتی ایجاد شود.

ایران در بین کشورهای دنیا بیشترین تعرفه گمرکی بر خودروهای وارداتی را وضع کرده است

گرمابی با اشاره به اینکه ایران در بین کشورهای دنیا بیشترین تعرفه گمرکی بر خودروهای وارداتی را وضع کرده است، افزود:کمیسیون صنایع و معادن با خودروسازان نشست هایی برگزار کرده و مشکلات خودروهای داخلی را به آنها گوشزد شده است، حمایت از صنایع داخلی باید هم راستا با حفظ حقوق مصرف کننده باشد، چرا که این حمایت از خودروسازان از جیب مصرف کنندگان است.

وی با اشاره به بازار دلالی خودرو در شب عید ادامه داد:گاهی اوقات بازار خودرو تحت کنترل دلالانی قرار می گیرد، که به هر ترتیب با روش های مختلف در بازار تاثیر می گذارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عد ای به دنبال سوءاستفاده از افزایش تقاضای خودرو در بازار شب عید هستند، تصریح کرد:بازار دلالی خودرو در شب عید باید توسط دستگاه های نظارتی بیشتر کنترل شود و با خاطیان برخورد شود./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

خبر مرتبط