آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا :

جدایی خدمات شهری فردیس از کرج مقرون به صرفه نیست

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با بیان این‌که جدایی خدمات شهری فردیس از کرج مقرون به صرفه نیست، گفت: با این اقدام مردم فردیس ضرر خواهند کرد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 11:22
جدایی خدمات شهری فردیس از کرج مقرون به صرفه نیست نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با بیان این‌که جدایی خدمات شهری فردیس از کرج مقرون به صرفه نیست، گفت: با این اقدام مردم فردیس ضرر خواهند کرد. http://cdn.icana.ir/d/019/52972.jpg جدایی,خدمات,شهری,فردیس,از,کرج,مقرون,به,صرفه,نیست Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، «محمدجواد کولیوند» اظهار کرد: هرگونه تغییر در تقسیمات کشور در سطح شهرستان بر عهده وزارت کشور و تصویب هیئت وزیران است.

وی افزود: پس از تصویب شهرستان باید شهر و سپس بخش تعریف شود بنابراین پس از شهرستان شدن فردیس دو شهر فردیس و مشکین‌دشت تعریف شد و ما به‌دنبال آن بودیم که با شهرستان شدن فردیس شاکله اصلی که جدا می‌شود به همان شکل حفظ شود.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا به نوعی تفسیر خاص از شهرستان شدن برخی مناطق اشاره کرد و گفت: مثلاً زمانی که کرج به شهرستان تبدیل شد یک سری دهستان در دل آن وجود داشت اما در تقسیمات کشوری آن دهستان‌ها حذف نشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این تفسیر در خصوص فردیس نیز وجود دارد بنابراین در مجموعه استان باید به این جمع‌بندی برسیم که جدا شدن خدمات شهری فردیس از کرج مقرون به صرفه نیست و مردم فردیس ضرر خواهند کرد.

کولیوند در ادامه به پرونده جاده چالوس و ارتباط آن با استیضاح وزیر راه و شهرسازی اشاره کرد و گفت: فقط راه و شهرسازی در موضوع جاده چالوس دخیل  نیست بلکه دستگاه‌های زیادی در این زمینه دخیل هستند.

وی افزود: یکی از مهم‌ترین موضوعات در این خصوص این است که در مسیر جاده چالوس جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌های دخیل به ما ضربه می‌زند بنابراین یکپارچگی منطقه نباید به هم بخورد.

نماینده مردم کرج، فردیس، اشتهارد و آسارا با تأکید بر ضرورت جمع‌بندی مسائل در مسیر جاده چالوس خاطرنشان کرد: کل این محور باید دسته‌بندی و پهنه‌بندی شود و در همین چارچوب در بخش فاضلاب قرار شده است با تأمین مالی 50 درصدی استان و 50 درصدی وزارت نیرو شبکه فاضلاب تکمیل شود تا آب در این منطقه ایمن شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود و در پاسخ به شائبه تحرکات انتخاباتی نمایندگان استان افزود: این‌که گفته می‌شود نمایندگان در انتخابات شورا تیم‌بندی می‌کنند زائیده فکر است و صحیح نیست.

کولیوند اضافه کرد: ما هیچ تیمی نمی‌بندیم و هر تیمی که به ما منتسب شود تکذیب می‌شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه و در خصوص تعطیلی پنج‌شنبه‌های استان و با توجه به این‌که تعطیلی روز پنج‌شنبه در اختیار شورای عالی اداری کشور است گفت: اما شورای اداری استان می‌تواند پنجشنبه‌های البرز را موقتاً تعطیل اعلام کند و هر بار آن را تمدید کند که بنده از آن حمایت می‌کنم.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی در ادامه به مسائل مربوط به ذخایر آب استان اشاره کرد و گفت: همه تصمیماتی که در خصوص آب گرفته می‌شود ملی است و در اختیار استان‌ها نیست بنابراین این‌که بگوئیم نباید از البرز آبی به استان‌های هم‌جوار منتقل شود صحیح نیست.

وی افزود: به جای طرح این موضوع بهتر است بحث مدیریت حق‌آبه را مطرح کنیم، هم‌اکنون حق آبه استان البرز از سد امیرکبیر 20 میلیون مترمکعب و از سد طالقان 40 میلیون متر مکعب است.

کولیوند یادآور شد: در قبال آبی که از سدهای البرز به تهران منتقل می‌شود مصوب شده است که 30 میلیون مترمکعب از پساب غرب تهران به البرز منتقل و در مصارف کشاورزی، صنعت و فضای سبز به کار گرفته شود.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000