هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس مطرح کرد:

مسئولان به‌دلیل انتخابات 96 از توسعه کشور فاصله نگیرند

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران و مسئولان استان، گفت: به انتخابات سال 96 نزدیک می‌شویم و درخواست بنده از مسئولین این است که درگیر حاشیه‌ها و فضای انتخابات نشوند و از مسیر توسعه فاصله نگیریم.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 12:05
مسئولان به‌دلیل انتخابات 96 از توسعه کشور فاصله نگیرند رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خطاب به مدیران و مسئولان استان، گفت: به انتخابات سال 96 نزدیک می‌شویم و درخواست بنده از مسئولین این است که درگیر حاشیه‌ها و فضای انتخابات نشوند و از مسیر توسعه فاصله نگیریم. http://cdn.icana.ir/d/019/201611108942876208.jpg مسئولان,به‌دلیل,انتخابات,96,از,توسعه,کشور,فاصله,نگیرند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در جلسه شورای اداری شهرستان کرمان گفت: مجلس شورای اسلامی در هفته آینده با حضور اتاق اصناف برای پیگیری مشکلات واحدهای صنفی پلاسکو جلسه‌ای را برگزار خواهد کرد.

وی با اشاره به بررسی برنامه ششم توسعه در مجلس اظهار کرد: در برنامه ششم توسعه لازم ندانستیم که همه اعداد و جداول در مجلس مطرح شود و تنظیم برنامه‌ها را برعهده دولت قرار دادیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های برنامه ششم توسعه در حوزه‌های استانی و شهرستانی اظهار کرد: خوشبختانه استان کرمان پایلوت اقتصاد مقاومتی در کشور است و مسیر استان در جهت توسعه مشخص و موانع توسعه‌ای شناسایی شده است.

وی تفویض اختیارات به استان‌ها را یکی از راه‌های توسعه دانست و اضافه کرد: در راستای تمرکززدایی تفویض اختیارات به استان‌ها و شهرستان‌ها را در برنامه ششم توسعه مدنظر قرار داده‌ایم، به گونه‌ای که در ماده 31 برنامه ششم توسعه، دولت را موظف نموده‌ایم که در سال نخست برنامه ششم توسعه اختیارات و وظایف استان‌ها و شهرستان‌ها را تفویض نماید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی از ماده 144 برنامه ششم توسعه سخن به میان آورد و اظهار کرد: کمتر از 10 درصد از اعتبارات استان‌ها به خود استان‌ها توزیع می‌شود که این خود یک نوع تمرکز گرایی است بنابراین در این ماده دولت را مکلف کردیم که در سال نخست برنامه ششم توسعه، 30 درصد بودجه اعتبارات تملک دارایی استان‌ها را استانی کند و با این مصوبه مانوردهی مدیران استان‌ها و شهرستان‌ها افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: بنابراین در این راستا باید کمیته تخصصی برنامه ششم توسعه در استان‌ها تشکیل شود و برش استانی و شهرستانی طرح‌های توسعه‌ای استان را اخراج کرده تا براساس آن آخرین وضعیت خود را ارزیابی و آمادگی خود را اعلام کنیم، به گونه‌ای که استان کرمان در این حوزه نیز پیشگام شود که نباید از آن غفلت کنیم.

پورابراهیمی خطاب به مدیران و مسئولان استان، تصریح کرد: به انتخابات سال 92 نزدیک می‌شویم و درخواست بنده از مسئولین این است که درگیر حاشیه‌ها و فضای انتخابات نگردند و از مسیر توسعه فاصله نگیریم.

به گزارش ایسنا، وی از اقدامات مناسب در شهرستان کرمان در راستای اقتصاد مقاومتی و حضور موسسات ملی قوی در استان سخن به میان آورد و گفت: بطور مثال اکنون در شهرستان گلباف یک مجموعه اقتصادی قوی حضور پیدا کرده‌اند بطوریکه در حوزه مسایل مرتبط به اشتغال اتفاق خوبی رخ داده و مردم آن منطقه در منازل خود کارگاه احداث کرده‌اند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000