هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

رکود بازار مرکبات در غرب مازندران

سرویس دیگر رسانه‌ها
نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم غرب مازندران که خسارت کمتری در برف اخیر متحمل شدند، حاضر به فروش مرکبات نیستند زیرا به قیمت نازل خریداری می شود از این رو بازار مرکبات غرب مازندران دچار رکود شده است.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 12:05
رکود بازار مرکبات در غرب مازندران نماینده مردم تنکابن رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم غرب مازندران که خسارت کمتری در برف اخیر متحمل شدند، حاضر به فروش مرکبات نیستند زیرا به قیمت نازل خریداری می شود از این رو بازار مرکبات غرب مازندران دچار رکود شده است. http://cdn.icana.ir/d/019/47452.jpg رکود,بازار,مرکبات,در,غرب,مازندران Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، شمس الله شریعت نژاد در بازدید از میدان میوه و تره بار رامسر گفت:  برآورد مجلس شورای اسلامی از تولید مرکبات کشور در سال جاری چهار میلیون و ۷۰۰ هزار تن و ۳۱۰ هزار تن کیوی بوده و پیش بینی می شد در سال جاری ۳۰۰ هزار تن مرکبات و ۲۰ هزار تن کیوی از سال گذشته تولید بیشتری صورت گرفته باشد. از این میزان مرکبات دو میلیون و ۷۰۰ هزار تن از استان مازندران و 2 میلیون تن از استان های دیگر صادر شد اما قیمت مرکبات در استان های دیگر بسیار بیشتر از استان مازندران است.

وی افزود: بخش عمده مرکبات از شرق استان خریداری می شود که به دلیل یخ زدگی و سرما خاصیت خود را از دست داده است، به فروش نمی رسد و  رکود میادین تره بار را به دنبال داشته است.

وی گفت: ریسک کار کشاورزی در کشور ما بالا است و دولت در برف ۹۲ با بی بضاعتی خود کمک شایانی به کشاورزان کرد.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد اظهار کرد: مصوبه دولت برای خسارات برف ۹۵ ،  اختصاص تسهیلات ۲۰۰ میلیارد تومان با بهره ۱۰ درصد و ۲۰ میلیارد تومان بیمه محصولات کشاورزی بود.

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به اینکه درکل کشور ۱۴۰۰ هکتار سطح باغات مرکبات بیمه سرشاخه ها و محصول است، گفت: متاسفانه استقبال خوبی از بیمه به دلیل تعرفه بالای آن نشده و تعهدات بیمه محصولات کشاورزی به موقع نیست. بیمه سه هزار میلیارد تومان به مردم بدهکار است که توان پرداخت ندارد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000