هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مازنی پیشنهاد داد:

موزه عبرت در محل ساختمان ویران‌شده پلاسکو احداث شود

سرویس فرهنگی
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس احداث "موزه عبرت" در محل ساختمان ویران شده پلاسکو را پیشنهاد کرد و گفت: مجموعه‌ای از قوانین و رفتارهایی که باید مدیران شهری در پیش بگیرند تحت عنوان "موزه عبرت" در این مکان به نمایش گذاشته شود.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 12:51
موزه عبرت در محل ساختمان ویران‌شده پلاسکو احداث شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس احداث "موزه عبرت" در محل ساختمان ویران شده پلاسکو را پیشنهاد کرد و گفت: مجموعه‌ای از قوانین و رفتارهایی که باید مدیران شهری در پیش بگیرند تحت عنوان "موزه عبرت" در این مکان به نمایش گذاشته شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100332225756.jpg موزه,عبرت,در,محل,ساختمان,ویران‌شده,پلاسکو,احداث,شود Icana

احمد مازنی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت بهترین جایگزین برای احداث در فضای ساختمان ویران شده پلاسکو را "موزه عبرت" دانست و گفت: پیشنهاد می‌کنم در زمین این ساختمان ویران شده یا بخشی از ساختمانی که مسئولان قصد ساخت آن را دارند، موزه‌ای تحت عنوان "موزه عبرت"، شامل مجموعه‌ قوانین، مقررات و رفتارهایی که باید مدیران امور شهری و اجتماعی -به‌عنوان مسئولان حفظ جان و منزلت اجتماعی و معیشت مردم- در پیش بگیرند در قالب‌های مختلف هنری به نمایش گذاشته شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بادرخواست از کارشناسان و صاحب‌نظران جهت فکرکردن به این پیشنهاد، افزود: همچنان که برای زندانیان سیاسی قبل از انقلاب و مجموعه جریانات دارای نقش در تحولات سیاسی و اجتماعی -با هدف جلوگیری از فراموشی آنچه که بر آن‌ها و تاریخ ایران زمین در آن برهه گذشته و عبرت گرفتن از وقایع- موزه احداث شده باید برای جلوگیری از فراموشی دلایل و عوامل حادثه تلخ ساختمان پلاسکو نیز "موزه عبرت" احداث کرد.  

وی افزود: به نظرم در این مکان باید فضای فرهنگی با هدف ارج نهادن به رشادت‌های آتش‌نشانان، احترام به قربانیان این حادثه و عبرت مسئولان شهری بنا کرد چراکه اگر مسئولان وظیفه خود را درست انجام می‌دادند چنین حادثه تلخی به وقوع نمی‌پیوست.

مازنی چگونگی مدیریت حادثه عظیم‌تر در تهران را در صورت وقوع را مطالبه جدی امروز مردم از مسئولان شهری دانست و گفت: مسئولان باید با مسئولیت‌پذیری، عبرت‌پذیری و به کارگیری متخصصان دل نگرانی‌ها را از این شهر پرحادثه دور کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس اگرچه معتقد است باید طبق فرمایشات مقام معظم رهبری نجات جان افراد، تعیین تکلیف افرادی که خبری از سرنوشت آن‌ها در دست نیست و رسیدگی به وضعیت معیشتی و روانی بازماندگان در اولویت کار مسئولان قرار گیرد اما در عین حال نسبت به انجام اقدامات فرهنگی در محل ساختمان ویران شده پلاسکو پس از رسیدگی به اولویت‌ها، تاکید کرد./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000