شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی:

تداخل در مسئولیت دستگاه ها و عدم شفافیت در قوانین عامل اصلی رخداد هایی مثل ساختمان پلاسکو است

سرویس دیگر رسانه‌ها
سید کمال الدین شهریاری در برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو، در رابطه با علت وقوع چنین اتفاقاتی گفت: علت همه این حوادث این است که هیچ دستگاهی خودش را به طور مستقیم متولی این امور نمی داند و قوانین و مقررات شفاف نیست تا همه را در بر بگیرد و وظایف را به روشنی مشخص کند.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 18:31
تداخل در مسئولیت دستگاه ها و عدم شفافیت در قوانین عامل اصلی رخداد هایی مثل ساختمان پلاسکو است سید کمال الدین شهریاری در برنامه "رویداد" رادیو گفت و گو، در رابطه با علت وقوع چنین اتفاقاتی گفت: علت همه این حوادث این است که هیچ دستگاهی خودش را به طور مستقیم متولی این امور نمی داند و قوانین و مقررات شفاف نیست تا همه را در بر بگیرد و وظایف را به روشنی مشخص کند. http://cdn.icana.ir/d/019/201611104998094906.jpg تداخل,در,مسئولیت,دستگاه,ها,و,عدم,شفافیت,در,قوانین,عامل,اصلی,رخداد,هایی,مثل,ساختمان,پلاسکو,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ سید کمال الدین شهریاری با بیان اینکه متاسفانه حوادث تلخ زیادی در کشور رخ می دهد و هیچ کدام نتوانسته تجربه ای برای پیشگیری از حوادث بعدی شود، گفت: در چند سال پیش یک ساختمان در سعادت آباد فرو ریخت و جان تعدادی از هم وطنان ما گرفته شد و دستگاه های مختلف نظراتی دادند و فرافکنی کردند و هرکدام مسئولیت را بر عهده دستگاه دیگر می انداخت. در خصوص ساختمان پلاسکو نیز چنین است.

وی در رابطه با دلیل این مسئله عنوان کرد: در کشور ما برای امور متولی خاص با اختیارات و وظایف خاصی وجود ندارد. دستگاه های مختلف موقعی که صحبت از اختیار داشتن می شود، همه طالب هستند تا اختیارات قانونی را به سمت خودشان بکشانند و در خصوص مسئولیت ها همه می خواهند مسئولیت ها را بر دوش دیگران  بیاندازند. منتها دستگاه های قانونگذار که  وضع مقررات می کنند باید دستگاه مسئول هر امری را به صورت شفاف مشخص کنند تا ما دستگاه متولی و مسئول را بشناسیم و ابزار قانونی را در اختیارش بگذاریم و بعدا از آن دستگاه مسئولیت بخواهیم.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به ساختمان ها و سازمان هایی که به آن مرتبط است، بیان داشت: در امر ساختمان متاسفانه ما شهرداری، وزارت راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی و دستگاه های خصوصی مثل پیمانکاران، مشاوران و مجریان ساختمانی را داریم. متاسفانه نقش و وظیفه ای که هر کدام از اینها دارند به گونه ای است که در هم تداخل دارند و قوانین و مقررات هم به آن میزان شفاف نیست تا وقتی یک حادثه ای پیش می آید بدانیم کدام یک از این دستگاه ها مقصر هستند.

وی افزود: بنابراین وقتی حوادث پیش می آید، تداخل بین وظایف و ابهام در مقررات باعث می شود تا هرکسی سعی کند مسئولیت را از دوش خودش دور کند و بر گردن دستگاه دیگر بیاندازد.

شهریاری در رابطه با علت وقوع چنین اتفاقاتی عنوان کرد: علت همه این حوادث این است که هیچ دستگاهی خودش را به طور مستقیم متولی این امور نمی داند و قوانین و مقررات شفاف نیست تا همه را در بر بگیرد و وظایف را به روشنی مشخص کند.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000