هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس:

کمیته ویژه پیگیری حادثه پلاسکو، هفته آینده گزارش خود را به صحن علنی پارلمان ارائه می دهد

سرویس دیگر رسانه‌ها
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ،اعلام کرد: کمیته ویژه‌ای در مجلس شورای اسلامی از اعضای کمیسیون عمران، شوراها و بهداشت مجلس برای بررسی حادثه ساختمان پلاسکو ایجاد شده و قرار است گزارش جامعی در این ارتباط هفته آینده به مجلس شورای اسلامی ارائه کند .
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 18:33
کمیته ویژه پیگیری حادثه پلاسکو، هفته آینده گزارش خود را به صحن علنی پارلمان ارائه می دهد سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ،اعلام کرد: کمیته ویژه‌ای در مجلس شورای اسلامی از اعضای کمیسیون عمران، شوراها و بهداشت مجلس برای بررسی حادثه ساختمان پلاسکو ایجاد شده و قرار است گزارش جامعی در این ارتباط هفته آینده به مجلس شورای اسلامی ارائه کند . http://cdn.icana.ir/d/019/201701107654228204.jpg کمیته,ویژه,پیگیری,حادثه,پلاسکو،,هفته,آینده,گزارش,خود,را,به,صحن,علنی,پارلمان,ارائه,می,دهد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ صدیف بدری در مصاحبه با برنامه «بدون خط ‌خوردگی» رادیو گفت‌وگو، با اشاره به بازدیدی که در روز شنبه تعدادی از نمایندگان مجلس از ساختمان پلاسکو داشتند و تشکر از کسانی که در حال تلاش برای آواربرداری و خارج کردن افرادی هستند که در زیر آوار مانده‌اند به عمق این فاجعه اشاره کرد و گفت: این حادثه درس بزرگی بود که هرچه زودتر برای ساختمان‌های مشابه پلاسکو در تهران و شهرستان‌های بزرگ که دچار فرسایش شده‌اند و قدمت طولانی دارند فکری شود .

این نماینده مجلس با بیان اینکه حادثه رخ داده مشکل فنی و تازه‌ای نبود بلکه مشکل ایمنی بود و اگر مسائل ایمنی به درستی رعایت می‌شد چنین اتفاقی نمی‌افتاد، ادامه داد: وقتی ساختمان آتش گرفت سازه‌های فلزی نیز بعد از مدتی نتوانستند دوام بیاورند و در همین چارچوب ساختمان ریزش کرد.

وی با اشاره به کمیته تشکیل شده در مجلس برای بررسی این حادثه، اظهار کرد: کمیته ویژه قرار است هفته آینده گزارشی را در این چارچوب به همراه پیشنهاداتی جهت جلوگیری از وقوع حوادث مشابه ، به صحن علنی مجلس ارائه کند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه ستاد بحران کشور نیز باید هرچه بیشتر خود را برای اینگونه حوادث غیرمترقبه آماده کند و تجهیزات ‌بروزی داشته ‌باشد، ادامه داد: تجهیزات مدرنی در دنیا برای اینگونه حوادث وجود دارد که ما باید خود را به آن تجهیز کنیم.

بدری همچنین به نقش مجلس در ارتباط با تدوین قوانین مناسب در این ارتباط و بازبینی قوانینی که در این چارچوب وجود دارد، گفت: البته باید به این نکته نیز توجه داشت که قوانین وجود دارد ولی باید عزمی اجرایی جهت اجرای آنها نیز وجود داشته باشد.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000