آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
هاشمی تختی:

طرح توسعه بنادر غرب هرمزگان تنظیم و ارائه شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه مدیریتی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خواست طرح توسعه ای بنادر غرب هرمزگان تنظیم و به وی ارائه شود تا پیگیری لازم جهت سرعت بخشی این طرح در مجلس و کمیسیون های مربوطه صورت گیرد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 14:48
طرح توسعه بنادر غرب هرمزگان تنظیم و ارائه شود رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس شورای اسلامی از مجموعه مدیریتی اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه خواست طرح توسعه ای بنادر غرب هرمزگان تنظیم و به وی ارائه شود تا پیگیری لازم جهت سرعت بخشی این طرح در مجلس و کمیسیون های مربوطه صورت گیرد. http://cdn.icana.ir/d/019/201606104155441640.jpg طرح,توسعه,بنادر,غرب,هرمزگان,تنظیم,و,ارائه,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حسین هاشمی تختی روز یکشنبه در بازدید میدانی از بندر تجاری و مسافری لنگه در غرب استان هرمزگان، تعامل اداره بندر، گمرک ها و تجار را لازمه پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان دانست.

وی افزود: با مشارکت بیشتر بخش خصوصی به منظور سرمایه گذاری در بنادر و تعامل ارگان های مرتبط با حمل و نقل و تجارت دریایی با اداره بنادرو دریانوردی بویژه اداره کل گمرک ها و تجار شهرستان بندرلنگه می توان گام های موثری در پیشرفت اقتصادی غرب هرمزگان برداشت.

رئیس کمیته بنادر و صنایع دریایی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به دنبال رفع موانع و مشکلات بنادر هرمزگان برای رونق اقتصادی کشور هستیم و امیدوارم در آینده نزدیک به این مهم دست پیدا کنیم.

وی در بازدید از قطب مهم بندری غرب استان هرمزگان ، همچنین به بررسی مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت های حوزه حمل ونقل دریایی پرداخت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه نیز ضمن معرفی جایگاه استراتژیک بندرلنگه به عنوان هسته مرکزی بنادر غرب هرمزگان گفت: این مجموعه با پوشش هفت بندر تجاری و مسافری از انتهای محدوده شهرستان بندرخمیر تا ابتدای حوزه استحفاظی استان بوشهر و پشتیبانی نیمی از جزایر کشور، همچنین در برگیری 575 کیلومتر مرز دریایی از نقاط مهم مدیریت بر سواحل کشور است.

محمود صابری افزود: بندرلنگه بهترین پایانه لجستیکی برای جزایر کیش ، ابوموسی ، تنب بزرگ و کوچک ، لاوان ، سیری و هندورابی بوده و دارای کوتاه ترین فاصله نسبت به بنادر جنوبی با کشور امارات متحده عربی است که هم اکنون یکی از بنادر اصلی ترابری دریایی بار و مسافر به این کشور است.

وی با اشاره به اجرای طرح های توسعه ای بندرلنگه در جهت رشد اقتصادی منطقه غرب هرمزگان بیان داشت: در ادامه طرح های توسعه ای بندرلنگه و توسعه دریایی ، طرح های عمرانی با هدف افزایش پسکرانه و اراضی پشتیبانی بندر در دستور کار قرار گرفته است که تحقق این طرح در افزایش عملکرد فعالیت های بندری و دریایی نقش بسزایی خواهد داشت.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه ابراز امیدواری کرد: با افزایش امکانات و زیر ساخت های بندری ، ایجاد خطوط جدید تجاری کالا و توسعه روابط با کشورهای حوزه خلیج فارس شاهد شکوفایی اقتصادی در غرب هرمزگان باشیم.

صابری همچنین به اقدامات انجام شده در ایجاد فضای مناسب جهت حضور مردم شهرستان ، تجار و صاحبان کالا در اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه اشاره کرد و افزود: در گذشته فضای مناسبی برای حضور مردم شهرستان و ارباب رجوع وجود نداشت که با برنامه ریزی و اقدامات خوبی که انجام شد فضای مناسب و ایمنی فراهم شد و امروز شاهد بندری در شان مردم شهرستان بندرلنگه در غرب استان هستیم.

به گزارش ایرنا، موقعیت جغرافیایی و ترابری دریایی بندرلنگه آن را به بهترین پایانه ی لجستیکی برای جزایر ایرانی حوزه ی خلیج فارس(سیری، لاوان، کیش، هندورابی، تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی) تبدیل کرده است.

داشتن حداقل فاصله دریایی با امیرنشین های امارات متحده عربی از جمله بنادر دبی و شارجه، از دیگر مزیت ها و ویژگی های بندرلنگه است.

بندرلنگه در 240 کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000