هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
مسئول کمیته اقلیت های دینی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی:

اقلیت های دینی با 80 برنامه به استقبال دهه فجر می روند

سرویس دیگر رسانه‌ها
مسئول کمیته اقلیت های دینی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی از حضور فعال اقلیت های مذهبی در جشن های سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 15:19
اقلیت های دینی با 80 برنامه به استقبال دهه فجر می روند مسئول کمیته اقلیت های دینی ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی از حضور فعال اقلیت های مذهبی در جشن های سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبرداد. http://cdn.icana.ir/d/019/201701102566779172.jpg اقلیت,های,دینی,با,80,برنامه,به,استقبال,دهه,فجر,می,روند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، سعید تقوی روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت سی هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: اقلیت های دینی در دهه دفجر امسال ٨٠ برنامه فرهنگی، مذهبی و ورزشی در پنج استان تهران، اصفهان، آذربایجان شرقی ، آذربایجان غربی، شیراز و یزد برگزار می کنند.

وی افزود: به صدا درآوردن ناقوس کلیساها در روز 12 بهمن همزمان با ورود تاریخی امام خمینی (ره) به میهن اسلامی و شرکت تعدادی از روحانیون اقلیت های مذهبی، نمایندگان مجلس و مسئولین فرهنگی و مذهبی در کلیساها و کنیسه های در برنامه های بزرگداشت این ایام از جمله برنامه های اقلیت های دینی است.

وی ادامه داد: همچنین تعدادی از این روحانیون در حرم مطهر امام راحل حضور خواهند داشت و در مراسم آغازین دهه فجر شرکت خواهند داشت و در 14 بهمن ماه آیین عطرافشانی مزار شهدا همزمان با سراسر کشور در تهران در آرامگاه کلیمیان خواهیم داشت که از مقام شامخ شهدای ارمنی، آشوری، زرتشتی و کلیمی و خانواده های آنها تقدیر می شود.

تقوی در ادامه افزود: همچنین در این ایام برنامه های متنوعی در باشگاه ها، مدارس و مراکز فرهنگی از جمله شعر، موسیقی، نمایشگاه برگزار می شود و همزمان با پیروزی انقلاب اسلامی در 22 بهمن این اقلیت های دینی در مراسم راهپیمایی در سراسر کشور حضور خواهند داشت.

همچنین در ادامه این نشست کهن صدق نماینده انجمن کلیمیان در خصوص برنامه های این اقلیت دینی گفت: در هفتم بهمن ماه از افتخارآفرینان و رتبه های برتر و نخبگان علمی تقدیر می شود و در تاریخ 11 و 18 بهمن پس از قرائت تورات مقدس در تمامی کنیساهای تهران دعای آرزوی سلامتی برای رهبر معظم انقلاب و مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی قرائت می شود.

وی افزود: همزمان با ورود تاریخی امام خمینی (ره) در ساعت 9 و 33 دقیقه زنگ مدارس کلیمیان به صدا درمی آید، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان 70 درصد کلیمی و تقدیر و تجلیل از ایشان، بازدید از سرای سالمندان یهود و مهدکودک ها، برپایی نمایشگاه عکس در طی ایام دهه مبارک فجر از دیگر برنامه های کلیمیان در این ایام است.

نمیرانیان از انجمن آشوریان تهران نیز در ادامه این نشست در خصوص برنامه زرتشتیان کشور، گفت: به صدا درآمدن زنگ آموزشگاه های زرتشتی، برگزاری نمایشگاه کارهای هنری بانوان زرتشتی و فروش آنها، ویزیت رایگان تمامی هموطنان مراجعه کننده به درمانگاه توسط پزشکی عمومی و برگزاری مسابقه بسکتبال از برنامه های سی و هشتمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی انجمن زرتشتیان تهران است.

زایا از انجمن آشوریان تهران نیز با تبریک فرارسیدن ایام دهه مبارک فجر از همراهی انجمن آشوریان با آحاد ملت ایران در جشن دهه فجر خبر داد و گفت: برپایی آئین دعا و نیایش در کلیساهای آشوری و کلدانی، به صدا درآوردن زنگ انقلاب در مدارس و کلیساهای آشوری، تزئین مجتمع های آموزشی آشوری و برپایی آئین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در ایام دهه مبارک از برنامه های این انجمن در این ایام است.

آرتین بابایانس عضو شورای خلیفه گری ارامنه تهران با تبریک ایام دهه مبارک فجر به مردم در خصوص برنامه های اقلیت ارامنه کشور گفت: برگزاری جشن فرهنگی هنری در محل مدرسه با حضور معلمین و مقامات دولتی و خلیفه گری، برگزاری نمایشگاهی از کتب و مجلات با موضوع 22 بهمن، روزهای انقلاب و جنگ تحمیلی، برگزاری نمایشگاه عکس و برگزاری مسابقه تنیس روی میز ازبرنامه های شورای خلیفه گری ارامنه است.

به گزارش ایرنا، این نشست خبری با حضور موبد منوکچیان عضو انجمن موبدان زرتشتی، کشیش مسروپ روحانی ارمنی تهران، هاخام تهرانی روحانی انجمن کلیمی و زایا از انجمن آشوریان تهران برای تشریح برنامه های اقلیت های دینی و مذهبی در سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000