هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان:

بندر گمیشان به صورت دروازه‌ای برای توسعه گلستان دیده شود

سرویس دیگر رسانه‌ها
دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با ابراز خرسندی از انجام مطالعات اولیه ساخت بندر تجاری توریستی گمیشان گفت: این بندر فقط برای توسعه غرب استان دیده نشود بلکه به صورت دروازه‌ای برای توسعه کل استان دیده شود.
یکشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 16:44
بندر گمیشان به صورت دروازه‌ای برای توسعه گلستان دیده شود دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان با ابراز خرسندی از انجام مطالعات اولیه ساخت بندر تجاری توریستی گمیشان گفت: این بندر فقط برای توسعه غرب استان دیده نشود بلکه به صورت دروازه‌ای برای توسعه کل استان دیده شود. http://cdn.icana.ir/d/019/201606106837178673.jpg بندر,گمیشان,به,صورت,دروازه‌ای,برای,توسعه,گلستان,دیده,شود Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر رامین نورقلی پور که در نشستی با مدیران حوزه حمل و نقل، مسکن و شهرسازی استان در محل سالن اجتماعات راه و شهرسازی استان سخن می گفت، با بیان این مطلب اظهار کرد: قطعا موانع زیادی در این حوزه وجود دارد اما امیدواریم که بتوانیم با رایزنی ها و هماهنگی، پیگیری ها را با شدت بیشتر ادامه داده تا برای نخستین بندر تجاری و توریستی در استان قدم خوبی برداریم.

وی از اینکه تاکنون استان گلستان با این وسعت و سابقه و با داشتن مرزهای نسبتا طولانی در ساحل دریای خزر نتوانسته از مزایای هیچ گونه بندر تجاری و توریستی بهره مند شود، اظهار ناراحتی کرد و گفت: در صورتی که منطقه آزاد اینچه برون هم مصوبه خود را از مجلس بگیرد کار بزرگ دیگر و پشتیبان خوبی برای رونق سرمایه گذاری و توسعه همه جانبه استان خواهد بود.

دبیر مجمع نمایندگان استان گلستان، توسعه زیرساخت های حمل و نقل زمینی، ریلی، دریایی و هوایی را، یکی از مهمترین فاکتورهای جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی بیان کرد و افزود: توانمندی های استان و کشور در بخش راهسازی زیاد است به طوری که مردم و مسوولان کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان بر این توانمندی ها گواهی می دهند. این در حالی است که ما نتوانستیم از این دیدگاه مثبت به نفع صدور خدمات مهندسی بخصوص در بخش راهسازی استفاده کنیم و با ایجاد ارزش افزوده آن را دوباره به کشور برگردانیم.

وی در ادامه با قدردانی از تلاش خانواده وزارت راه و شهرسازی به جهت حضور در بحران‌های سپری شده، افزود: اگرچه در استان های برخوردارتر کاملا مشخص است که به لحاظ توسعه راه بهتر از ما عمل کرده اند و سرمایه گذاران به دلیل جذابیت های موجود در آن استان ها رغبت بیشتری برای سرمایه گذاری در آن مناطق دارند اما نمایندگان استان قائل به توسعه استان هستند.

به گزارش ایسنا، دبیر مجمع نمایندگان گلستان بیان کرد: در برنامه ششم توسعه کمتر به راه پرداخته شده اما با حضور یکی از نمایندگان استان در کمیسیون تلفیق مجلس، امیدواریم که بتوانیم برای بودجه سال 96 در حوزه تخصصی راه پررنگ و اثرگذار، وارد تا از مزایای آن بهره مند شویم.

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

آخرین اخبار