آغاز امامت امام زمان (عج)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نجفی تاکید کرد:

شناسایی و مدیریت کانون‌های بحران‌خیز پایتخت امکان‌پذیر است/ لزوم مشارکت شهرداری و وزارت راه برای ایمن‌سازی سازه‌ها

سرویس اجتماعی
نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه شناسایی، کنترل و مدیریت کانون‌های بحران‌خیز تهران امکان‌پذیر است، گفت: مشارکت شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها ضروری است.
دوشنبه 4 بهمن 1395 ساعت 09:20
شناسایی و مدیریت کانون‌های بحران‌خیز پایتخت امکان‌پذیر است/ لزوم مشارکت شهرداری و وزارت راه برای ایمن‌سازی سازه‌ها نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران با بیان اینکه شناسایی، کنترل و مدیریت کانون‌های بحران‌خیز تهران امکان‌پذیر است، گفت: مشارکت شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی برای ایمن‌سازی ساختمان‌ها ضروری است. http://cdn.icana.ir/d/019/201605100703949253.jpg شناسایی,و,مدیریت,کانون‌های,بحران‌خیز,پایتخت,امکان‌پذیر,است/,لزوم,مشارکت,شهرداری,و,وزارت,راه,برای,ایمن‌سازی,سازه‌ها Icana

محمدرضا نجفی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در واکنش به آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو با یادآوری سایر نقاط بحران‌خیز در تهران، گفت: پایتخت نقاط آسیب‌خیز بسیاری به خصوص در حوزه بافت‌های فرسوده دارد، متاسفانه ساختمان‌های ناایمن و غیرمطمئن در سطح شهر وجود دارد که کانون‌های خسارت‌آفرینی برای کشور خواهند بود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه هزینه‌های مستقیم و غیرمستقیم فراوانی از ناحیه بافت‌های فرسوده و ساختمان‌ای ناایمن متوجه شهر تهران است، ادامه داد: این موضوع علاوه بر خسارت به شهروندان می‌تواند جایگاه کشور را در افکار عمومی دنیا تضعیف می‌کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن در مجلس دهم با بیان یادآوری ظرفیت‌های دانشی و تجربی بشریت به خصوص دانش‌های داخل کشور، افزود: با توجه به این دانش‌ها چنین حوادثی قابل پیش‌بینی است، در واقع پیشگیری از چنین رخدادهایی از دایره علم ما خارج نیست پس به طور قطع دستگاه‌های مسئول و نهادهایی که مستقیم و غیرمستقیم در امر مدیریت، اجرا و نظارت نقش دارند باید تلاش مشترک کنند تا کانون های خسارت را در شهر تهران و سطح کشور مدیریت کنند.

 

منابع و سرمایه‌های ملی تهران باید تنها برای شهروندان تهرانی هزینه شود

وی در توضیح اقداماتی که می‌توان برای مدیریت کانون‌های بحران‌خیز به کار گرفت، گفت: منابع و سرمایه‌های ملی که در اختیار سایر دستگاه‌ها چون شهرداری‌ها است باید صرفا در محلی که متوجه شهروندان و ذی‌نفعان منابع است هزینه شود و سرمایه‌ها و منابع ملی شهر تهران نباید در اموری که غیر حقوق شهروندان تهرانی است مصرف شود، در واقع مصارف باید بر اساس اولویت‌ها باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مدیریت و نظارت بر هزینه کرد منابع باید به نوعی باشد که مشمول فساد رایج برخی دستگاه‌‌ها‌ نشود، گفت: بهره‌وری منابع و سرمایه‌ها باید افزایش یابد تا کانون‌های بحران‌خیز و بافت‌های فرسوده را مدیریت کرده و استانداردهای شهری، زیرساخت‌ها و تجهیزات مدیریت بحران و خدمات‌رسانیرا ارتقا دهیم.

 

کانون‌‌ های بحران‌خیز تهران سرمایه های ملی را مستهلک می‌کند

نجفی معتقد است: کانون‌های بحران‌خیز دیگر کشور نیز مباحثی چون آلودگی هوا، ترافیک، مدیریت شهری است که هر کدام روزانه بخشی مهمی از سرمایه‌های ملی و شهروندان را مستهلک می‌کند، در واقع همه این مسائل نیازمند برنامه جامع در تعامل با دستگاه‌های مختلف است تا کانون‌های بحران خیز کاهش یابد.

 

ضرورت مشارکت شهرداری و وزارت راه برای ایمن‌سازی سازه‌های پایتخت

وی با تاکید بر اینکه طرح جامع برای مسائل مذکور باید تهیه شود، تصریح کرد: برنامه پنج ساله می‌تواند حداکثر پنجاه درصد از آسیب‌ها و نقاط آسیب‌خیز را مدیریت کرده و کاهش ‌دهد، از این رو مشارکت دستگاه‌‌های دیربط به خصوص شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی در موضوع ساختمان‌ها و شهرسازی ضروری است.

نایب رئیس مجمع نمایندگان تهران یادآور شد: در موضوع آلودگی هوا نیز ورود وزارت صنعت، معدن و تجارت به استانداردسازی خودروها و ورود وزارت نفت برای بهینه سازی سوخت ضروری است تا شهروندان بیش از این آسیب نبینند البته معاینه فنی خودروها نیز با جدیت باید کنترل و مدیریت شود./

پایان پیام

کلید واژه ها

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر