سال ۹۷ سال حمایت از کالای ایرانی
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نوروزی مطرح کرد:

تشریح حقوق ایثارگران در برنامه ششم/ بهره‌مندی از دو حقوق بازنشستگی و چگونگی معافیت فرزندان ایثارگران از سربازی

سرویس اجتماعی
رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید بر تغییر و تحولات اساسی در حوزه ایثارگران به موجب برنامه ششم توسعه، گفت: عملیاتی بودن مفاد مرتبط با ایثارگران را دولت، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح تایید کرده‌اند.
چهارشنبه 6 بهمن 1395 ساعت 15:01
تشریح حقوق ایثارگران در برنامه ششم/ بهره‌مندی از دو حقوق بازنشستگی و چگونگی معافیت فرزندان ایثارگران از سربازی رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس با تاکید بر تغییر و تحولات اساسی در حوزه ایثارگران به موجب برنامه ششم توسعه، گفت: عملیاتی بودن مفاد مرتبط با ایثارگران را دولت، بنیاد شهید و امور ایثارگران و ستاد کل نیروهای مسلح تایید کرده‌اند. http://cdn.icana.ir/d/019/201608100146621316.jpg تشریح,حقوق,ایثارگران,در,برنامه,ششم/,بهره‌مندی,از,دو,حقوق,بازنشستگی,و,چگونگی,معافیت,فرزندان,ایثارگران,از,سربازی Icana

حسن نوروزی در گفت‌ وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح مصوبات مرتبط با ایثارگران در برنامه ششم توسعه، گفت: فراکسیون ایثارگران مجلس موضوعات مرتبط با خانواده شهدا، ایثارگران و رزمندگانی که طی برنامه ششم توسعه به تصویب رسیده است را از بنیاد شهید و امور ایثارگران پیگیری خواهد کرد و در صورت عدم توجه به عملیاتی کردن این مفاد پیشنهاد انتخاب وزیر امور ایثارگران را نیز به دولت خواهیم داد.

نماینده مردم بهارستان و رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در رابطه با استخدام فرزندان شهدا و جانبازان بالای 70 درصد در برنامه ششم توسعه نیز دولت موظف به بکارگیری این افراد شده است که فراکسیون ایثارگران مجلس جذب این افراد را پیگیری خواهد کرد، در واقع این مواد و سایر موضوعات مصوب با تایید نظر موافق نمایندگان ایثارگر و هیات رئیسه مجلس و نمایندگان دولت بررسی و مطرح شده است.

وی با بیان اینکه تمام مفاد مرتبط با ایثارگران قابلیت اجرایی دارد، افزود: در همین راستا برخی مواد مانند تعیین مزایا برای فرزندان ایثارگر با 40 ماه سابقه حضور در جبهه به دلیل عدم عملیاتی بودن حذف شد، در حقیقت سایر مواد در مورد جذب نیرو، اعطای تسهیلات، تخفیف در پرداخت شهریه دانشگا‌ه، انتخاب اعضای هیات علمی دانشگاه از میان جامعه ایثارگران، سرانه بیمه عمر و معافیت از خدمت نظام وظیفه عملیاتی خواهد بود.

نوروزی یادآور شد: ستاد کل نیروهای مسلح پیش از تصویب برخی معافیت‌های فرزندان جانبازان، ایثارگران و رزمندگان از خدمت نظام وظیفه در برنامه ششم توسعه نظر مساعد خود را با این مصوبات را اعلام کرد، در واقع اگر ستاد کل نیروهای مسلح نمی‌پذیرفت امکان تصویب آن وجود نداشت.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تغییر و تحولات اساسی در حوزه ایثارگران در برنامه ششم صورت گرفته است، گفت: در برخی مفاد نیز به موضوع تابعیت پرداخته شد، بنابراین مقرر کردیم تابعیت ایرانی به رزمندگان و ایثارگران غیرایرانی که برای دفاع از ایران وارد جنگ شدند طبق ضوابط وزارت امور خارجه داده شود، همچنین امتیازاتی را برای نامادری‌هایی که فرزندان شهدا را پرورش دادند قائل شدیم. البته در یکی از بندها درمورد بازنشستگان به ایثارگران اجازه داده شد که از پول خود در یک صندوق بازنشستگی جدای از صندوق نخستین، پس انداز و از مزایای بازنشستگی آن استفاده کند یعنی می‌توانند دو حقوق بازنشستگی دریافت کنند.

رئیس فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اجرای مفاد مذکور به لحاظ اعتبارات و امکانات مشکلی نخواهد داشت، تصریح کرد: دولت و بنیاد شهید و امور ایثارگران تمامی موارد را پذیرفتند، مواد مصوب در برنامه ششم توسعه مفادی است که در قانون جامع خدمت رسانی به ایثارگران به آنها پرداخته نشده است، البته در تمامی این مواد هم تاکید شده که در راستای قانون مذکور اقدامات انجام گیرد./

پایان پیام

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

موضوع مرتبط

زنجیره خبر

آخرین اخبار